يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - 17 Feb 2019
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳ / ۱۵:۵۹
کد مطلب: 26255
۰

تاثیرات منفی تلویزیون دیدن بر روحیه افراد!

تاثیرات منفی تلویزیون دیدن بر روحیه افراد!
به گزارش سایت «فاکس نیوز»، یک تحقیق جدید نشان می دهد، افرادی که از کار خسته شده اند و به تلویزیون یا بازی های ویدیویی می چسبند، ممکن است احساس گناه کنند و خودشان را بازنده تصور کنند.

دانشمندان متوجه شده اند، تماشای تلویزیون به جای اینکه به کاهش استرس ناشی از کار کمک کند، در گروهی از افراد که اعتماد به نفس کمتری دارند، نتیجه عکس بدهد و ممکن است آنها به این کار، به چشم طفره رفتن از کارهای مهم نگاه کنند و خودشان را به خاطر اینکه روی رفتارشان کنترل ندارند، سرزنش کنند.

محققان آلمانی و هلندی از 471 نفر پرسیدند پس از کار (از 9 صبح تا 5 بعدازظهر) روز قبل، چه حسی دارند و برای رفع خستگی از چه وسیله ای استفاده می کنند. با وجود اینکه مطالعات قبلی نشان می دهد تلویزیون و وسایلی از این قبیل، به کاهش استرس کمک می کند ولی این تحقیق نتیجه ای کاملا برعکس داشت: کارگرهای خسته ای که برای رفع خستگی تلویزیون تماشا می کردند، حس می کردند بازنده هستند، چون فکر می کردند باید کتاب بخوانند یا به جایش گاراژ را تمیز کنند.
یکی از محققان در این زمینه گفت:«در عصر گوشی های هوشمند و اینترنت، اینکه وسایل ارتباطی همه جا حاضر هستند، اغلب به جای اینکه باعث تمدد قوا شوند، خودشان یک بار اضافه و عامل استرس هستند.»
مرجع : نشريه سلامانه
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

زمان ثبت‌نام آزمون انتخاب «مدرس آموزش خانواده» اعلام شد
احتمال خیانت برونگرا‌ها بیشتر است یا درونگراها؟
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران انتخاب شد
مواجهه با دنیای فلسفه و روانشناسی با «درمان شوپنهاور»
اغلب وقتی امیدت رو از دست می دی و فکر می کنی که این اخر خطه، خدا از بالا بهت لبخند می زنه و میگه: آرام باش عزیزم، این فقط یک پیچه نه پایان...