شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ - 24 Aug 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۳ / ۰۱:۳۱
کد مطلب: 26602
۰

خطرناک ترین عاملی که کودک را عقب مانده می کند+ تصویر

خطرناک ترین عاملی که کودک را عقب مانده می کند+ تصویر
به گزارش باشگاه خبرنگاران، محققان سیناپس بالاتر در مغز کودکان مبتلا به اوتیسم (سمت راست) از مغز کودکان را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند شرایط رشد و نمو است که با مشکلات رفتاری، اجتماعی و ارتباطات در کودکان در ارتباط است. دقیقا همان چیزی که عامل اوتیسم است مشخص نیست، اما محققان بر این باورند که این اختلالات در ساختار مغز است که کارکرد درست آن را تحریک می کند و آمار ها نشان می دهند از هر 68 کودک در آمریکا 1 نفر مبتلا به اوتیسم است.

در این مطالعه تازه، که در مجله نورون منتشر شده است، استادیار مغز و اعصاب در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا (CUMC)، با تجزیه و تحلیل 26 مغز کودکان و نوجوانان مبتلا به اوتیسم که از علل دیگر فوت کرده بودند دریافتند از مغز از کسانی که مبتلا به اوتیسم، 13 از کودکان 2-9 سال آمد، در حالی که 13 باقی مانده از نوجوانان در سن 13-20 سال بود.

دکتر تنگ سپس تراکم سیناپس در هر یک از مغز با شمارش چه تعداد از کوچک "برآمدگی" گسترده، از آنها ارزیابی شده است. محققان توجه داشته باشید که سیناپس هستند که در آن سلول های مغز اتصال و برقراری ارتباط با یکدیگر. هر یک از مهره متصل با سلول های مغز از طریق یک سیناپس ارتباط برقرار می کنند وسلول های مغز قادر به خوردن اجزای ناخواسته هستند و او متوجه شد که در مغز افراد بدون اوتیسم، تعداد مهره ها تقریبا 50٪ در اواخر دوران کودکی کاهش یافته است.

با این حال، تعدادی از برآمدگی در مغز کسانی که مبتلا به اوتیسم بودند تنها 16 درصد در اواخر دوران کودکی کاهش یافته بود.
تحقیقات بیشتر نشان داد که مغز کودکان مبتلا به اوتیسم دارای سلول های عصبی است که شامل اجزای قدیمی و آسیب دیده است این ممکن است توضیح دهد که چرا مغز کودکان مبتلا به اوتیسم تراکم ستون فقرات کمتری در اتصالات سیناپس دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

معجزه ارتباط پدربزرگ و مادربزرگ ها با نوه ها
همسرتان را چقدر می‌شناسید؟
راهکاری برای کاهش پرخاشگری و افزایش سلامت روانی سربازان
چه بخوریم که قلب‌مان سالم بماند؟
موفقیت هایی که نصیب افراد صبور می شود،همان فرصت هایی است که توسط افراد عجوا رها می شود