يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ - 22 Jul 2018
تاریخ انتشار :
شنبه ۸ شهريور ۱۳۹۳ / ۲۱:۵۳
کد مطلب: 26696
۰

ابولا چگونه سد دفاعی بدن را می‌شکند؟

ابولا چگونه سد دفاعی بدن را می‌شکند؟
متخصصان دانشکده پزشکی دانشکده واشنگتن در بررسی‌های جدید خود دریافتند چگونه این ویروس عملکرد ضدویروسی بدن را از بین می‌برد و فعالیت دفاعیِ سیستم ایمنی را متوقف می‌سازد. به گفته این متخصصان، جمع‌آوری و ارزیابی این اطلاعات می‌تواند اقدام مهمی در جهت شناسایی روش‌های درمانی مورد نیاز و شیوه‌های درمانی جدید برای مقابله با بیماری ابولا باشد.

در این بررسی متخصصان طرحی حاوی جزئیاتی از چگونگی فعالیت پروتئین غیرپاتوژنیک ابولا ارائه کردند. آنها همچنین بررسی کردند چگونه این پروتئین به پروتئین میزبان متصل می‌شود.
پروتئین میزبان در واقع مولکول‌های سیگنال‌دهنده را در داخل و خارج هسته سلول دریافت و ارسال می‌کند. این یافته نشان می‌دهد چگونه پروتئین موجود در ویروس ابولا توانایی پروتئین میزبان را برای انتقال سیگنال‌ ایمنی از طرف هسته سلول کاهش می‌دهد.
انتقال‌ این سینگال در واقع فعال کننده دفاع ضدویروسی در سیستم ایمنی است و فقدان آن به معنای فقدان عملکرد به موقع سیستم دفاعی بدن است.
علاوه بر این متخصصان پیش‌بینی کرده‌اند که این فرآیند به طور قابل توجهی به رشد ترکیب‌های کشنده ویروس‌ها کمک می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس ورلد ریپورت،‌ در حالی که ویروس مرگبار ابولا اخیرا بیش از 2300 قربانی برجای گذاشته اما هنوز اطلاعات کافی در مورد آن وجود ندارد هرچند نتایج تحقیقات جدید امیدها را برای مقابله با آن افزایش می‌دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما

از مهندسی پورسرخ تا روانشناسی فروتن!
چه چیز‌هایی در ظاهر مردها، زنان را جذب می‌کند؟
وجود خون در مدفوع می‌تواند نشانه یک بیماری کشنده باشد
هفت نشانه مهم و جدی که به شما میگوید بیماری قلبی دارید
چرا همیشه بدنبال این هستیم که بدانیم چرا گل خار دارد؟ بیایید گاهی بدنبال آن باشیم که بدانیم چرا خار گل دارد؟