شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - 29 Feb 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۳ / ۱۲:۰۷
کد مطلب: 26903
۰

چگونه یک کسب و کار موفق داشته باشیم؟

دکتر الهام فروزنده در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان اینکه بسیاری افراد از راه‌اندازی کسب و کار در یک بازار کوچک می‌ترسند چون این افراد نمی‌توانند سودهای نهفته را در آن ببینند گفت: در واقع، از همین بازارهای کوچک است که می‌توان راه و رسم کسب و کار و تداوم حضور در آن را آموخت و با توسعه ایده‌های مربوط به آن کسب و کار، سابقه بازار را از دست رقبا گرفت.

وی با تاکید بر اینکه برای کسب و کار موفق آگاهی از همه جزئیات کاری ضروری است گفت: یکی از رموز موفقیت در کسب و کار این است که از تمامی ویژگی‌های کار باخبر شد و رموز کار را به خوبی آموخت. فروزنده تصریح کرد: صاحب یک کسب و کار باید همه چیز را، از چگونگی تولید کالا یا ارائه خدمات گرفته تا قیمت تمام‌شده و چگونگی محاسبه آن و مدیریت قیمت‌ها و حساب‌ها بداند تا هرگونه بی‌نظمی و اشکال در هر کدام از این فرایندها او را دستپاچه و گیج نکند و سررشته کار از دستش خارج نشود.

این دکترای روانشناسی گفت: به صرف اینکه فردی تحصیلکرده یا با تجربه است، نباید دست روی دست بگذارد بلکه وارد مراحل کار شود حتی اگر مجبور شود برای اطلاع از برخی جزئیات و ریزه‌کاری‌ها، دوره آموزشی جدیدی هم ببیند.

فروزنده با تاکید بر اهمیت مدیریت مالی توانمند گفت: یکی از بزرگ‌ترین و شاید مهم‌ترین چالش‌های پیش روی یک کسب و کار جدید، تامین منابع مالی لازم برای شروع و حفظ آن است.
وی افزود: پیش از شروع کار باید از داشتن پول کافی برای راه‌اندازی و مدیریت اولیه آن تا زمان کسب درآمدهای اولیه اطمینان حاصل کرد.
این دکترای روانشناسی خاطر نشان کرد: فردی که می‌خواهد توان مالی و سود و زیان‌های احتمالی‌ را بررسی کند، بهتر است با بدبینی هرچه بیشتر این کار را انجام دهد؛ به این معنا که تا حد ممکن مخارج و زیان‌های احتمالی را زیاد و توان مالی‌اش را محدود فرض کند به این ترتیب می‌تواند با ارقامی که با این فرض تنظیم شده‌اند، کسب و کار را با موفقیت مدیریت کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مثلث کارپمن؛ نگاه روانشناسی به یک سبک زندگی بیمارگون
آمادگی روان شناسان برای کنترل اضطراب کرونا در کشور
در صفحه اینستاگرام یا فیسبوک شما بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟
بررسی تفاوت های سه ویروس شایع؛ از آنفلوانزا تا کرونا
هرگز با آدم نادان مجادله نكنيد، تماشاگران ممكن است نتوانند بين شما را تشخيص دهند