شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - 19 Oct 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۳ / ۱۳:۴۱
کد مطلب: 27131
۱

اختلالات رواني خطر ابتلا به چاقی را افزایش می ­دهند!

اختلالات رواني خطر ابتلا به چاقی را افزایش می ­دهند!
به گزارش شفقنا، زنانی که نا آرام و بی قرار هستند، به سختی با دیگران ارتباط بر قرار می کنند، دائماً احساس گناه و شرمندگی دارند، دچار اختلال خواب و حتی کابوس می شوند، خاطرات ناراحت کننده را مدام در ذهنشان تصویر سازی می کنند، در بسیاری مواقع منتظر شنیدن یک خبر ناگوار هستند و تمرکز لازم برای انجام کارهای روزانه ندارند؛ به احتمال زیاد از اختلال تنش زای پس از رویداد رنج می برند.

این اختلال روحی تبعاتی برای فرد بیمار به دنبال دارد که یکی از آنها اعتیاد غذایی است، عارضه ای که بیشتر در زنان مشاهده می شود. از طرف دیگر تعداد زنانی که به نحوی در زندگی خود با با یک واقعه و آسیب ناگوار مواجه می شوند و توان مقابله با آن را ندارند، رو به افزایش است، این زنان هنگامی که مورد پرسش قرار می گیرند اذعان می کنند که بیش از نیاز یک انسان غذا می خورند و میل شدیدی نسبت به خوراکی های چرب و شیرین دارند.

به دنبال این اعتیاد غذایی، اکثر زنان به چاقی یا اضافه وزن دچار می شوند و همین موضوع آنها را در شرایط وخیم تری قرار می دهد. در واقع یک نوع شرم اجتماعی ناشی از چاقی دایره ارتباطات آنها را محدود و محدودتر می کند و آنها را گوشه گیر تر از گذشته می کند؛ این موضوع روند درمان اختلال تنش زای پس از رویداد را در آنها را به تعویق می اندازد.
علی رغم تمامی تحقیقات انجام شده و شواهد موجود نمی توان ادعا کرد که رابطه میان چاقی و اختلال تنش زای پس از رویداد یک رابطه علت و معلولی است.

منبع: psychcentral
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

پنجاه پشیمانی مشترک در افرادی که به میانسالی می‌رسند
فواید علمی گریه کردن بر سلامت روان و جسم
چند توصیه برای تشویق کودکان به شستن‌ دست‌ها
ساخت فیلم با موضوع خودکشی اثر نامطلوبی دارد
برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم، مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم.