شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 25 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۳ / ۱۱:۱۵ -
24 Oct 2014
کد مطلب: 27482
۰

داعش بسیاری از رشته های دانشگاهی را لغو کرد

بر اساس تصمیم سرکردگان داعش تمام دروسی که در آنها از دموکراسی و مدنیت سخن به میان می آمده است شرک به خدا و خروج از شریعت اسلامی خوانده و ملغی شد.

یکی از اساتید دانشگاه موصل گفت: داعشی ها رشته های حقوق، علوم سیاسی و شاخه های هنر را تعطیل کرده اند زیرا تحصیل در این رشته ها را با اصول اسلامی در تضاد می دانند ضمن اینکه از استادان دانشگاه خواسته اند به طور رسمی اسم «جمهوری عراق» را از کتاب ها و برگه های امتحانی حذف و به جای آن «دولت اسلامی»را جایگزین کنند چنانچه دستور دادند وزارت آموزش عالی باید به دیوان آموزش تغییر نام داده شود و دانشگاه تفکیک جنسیتی شود البته تعداد دانشجویان بسیار اندک است زیرا بسیاری از خانواده ها از حضور فرزندانشان در دانشگاه جلوگیری می کنند.

40 نیروی نظامی وابسته به داعش در دانشگاه موصل مستقر شده است. این نیروها دختران را وادار می کنند چهره هایشان را بپوشانند ضمن اینکه منابعی خبر داده اند افراد مسلح داعشی با زیر نظر داشتن دانشجویان، گاه به ربودن دختران زیبا اقدام می کنند.

در خبر دیگری از عراق آمده است دیوان معارف وابسته به گروه داعش، بیانیه ای را در استان نینوا منتشر کرد که در آن آمده است درس تربیت بدنی از مدارس برچیده و به جای آن درس «تربیت جهادی» جایگزین شود. بر اساس تصمیم داعش همچنین دروس جغرافیا، تاریخ و تربیت ملی نیز از مدارس نینوا حذف شده است.(واحد مرکزی خبر)
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!