جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - 10 Apr 2020
تاریخ انتشار :
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ / ۱۱:۱۲
کد مطلب: 27952
۰

استرس زیاد تهرانی‌ها را در معرض ابتلا به سرطان قرار می‌دهد

محمدرضا قوام نصیری، رئیس انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در تهران با توجه به جمعیت آن افزایش شیوع سرطان را مشاهده می‌کنیم در بعضی مناطق مانند شمال خراسان سرطان مری و خوزستان سرطان مثانه شایع‌تر است.

وی افزود: در تهران با ترافیک سنگین روبرو هستیم، این مسئله آلودگی هوا را برای این شهر به دنبال دارد، مواد بنزین و فرآورده‌های آن چون سرب در ایجاد سرطان تأثیر می‌گذارد. رئیس انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی با اشاره به عوارض بیشتر فرآورده‌های بنزین برای تهرانی‌ها اظهار داشت: علاوه بر فرآورده‌های بنزینی و سربی که در هوای تهران وجود دارد استرس زیاد در این شهر نیز جزء فاکتورهای مهم سرطان به شمار می‌رود استفاده زیاد از فست‌فودها و تحرک نداشتن فیزیکی نیز درصد ابتلا به سرطان را در این شهر افزایش می‌دهد.
قوام نصیری ادامه داد: در کلان‌شهرهای دیگر نیز مانند مشهد به دلیل آنکه آلودگی هوا وجود دارد زمینه بروز سرطان در آن شهر مشاهده می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

نتایج جدید اثر تحریک مغز بر درمان افسردگی
تأثیر معماری خانه‌ها بر خشونت‌های کرونایی
کودکان از کرونا در امان نیستند
چند روش عالی برای خواندن درس‌هایی که از آن‌ها متنفرید!
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی