دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - 25 May 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ / ۱۸:۲۸
کد مطلب: 28130
۰

۴ پیش بینی شگفت انگیز بینی

۴ پیش بینی شگفت انگیز بینی

1. حس بد بویایی می‌تواند مرگ زودهنگام را هشدار دهد

پژوهش‌های اخیر دانشگاه شیکاگو نشان می‌دهند که حس ضعیف بویایی و یا عدم وجود آن می‌تواند هشدار دهنده سلامتی شما و یا هشدار دهنده مرگ باشد، به نحوی که از بین کهنسالان جامعه آماری این دانشگاه 39 درصد این افراد که حس بویایی خود را از دست داده بودند و قادر به تشخیص بوی رز، نعنا و یا پرتقال نبودند در مدت 5 سال جان خود را از دست دادند و این رقم برای کسانی که دارایی بویایی معمولی بودند 19 درصد و کسانی که حس بویایی قوی داشتند، 10 درصد بود.

2. تشخیص ضعیف بو؛ نشانه بیماری آلزایمر

تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان می‌دهند که کسانی که حس بویایی ضعیفی دارند ممکن است در حال تجربه کردن مراحل اولیه بیماری آلزایمر باشند. تحقیقات نشان می‌دهند که افراد با سطوح بالای پلاک آمیلوئید ( پروتئین‌های بارز موجود در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر) که در آزمون بویایی ضعیف عمل کرده بودند بیشتر دچار مرگ سلول‌های مغزی شدند و این بدان دلیل است که زمانی که این بیماری کشتن سلول‌های مغزی را در دستور کار خود قرار می‌دهد ممکن است سلول‌های مربوط به حس بویایی را از بین ببرد.

3. بوهای عجیب و غریب ممکن است سکته مغزی را پیش بینی کنند

حس کردن بوهای عجیب و غریب مثل ماهی در زمانی که هیچ ماهی در اطراف شما وجود ندارد می‌تواند بسیار خطرناک باشد. تحقیقات نشان می‌دهند که اکثر این دسته از بوها؛ بوهای نامطبوع هستند که می‌تواند برای بسیاری از افراد متفاوت باشد. اگر مدتی است که به این مشکل دچار شدید حتماً در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه کنید.

4. "توهم بو" می‌تواند مقدمه ای برای آغاز میگرن

تحقیقات انجام شده در مرکز مونته فیور نشان می‌دهند که در تعدادی از موارد بیماران قبل از آغاز میگرن دچار توهم بویایی می‌شدند و این بو نیز اغلب بوی نامطبوعی نظیر بوی تجزیه و یا سوختن گزارش شده است.

مشرق نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مقدمه ای بر مشاوره طلاق
چرا از بعضی چیز‌ها می‌ترسیم؟
ضرورت و اهمیت زبان بدن
افسردگی ما را چاق‌تر می‌کند
همه چیز درباره فلسفه «ایکیگای-Ikigai»
خوابیدن در 10 ثانیه +تکنیک‌ها و توصیه‌های موثر
کودکان زیر ۱۸ سال باید موبایل داشته باشند؟
35 نکته برای محافظت از سلامت قلب
9 رفتار ناپسند مدیران که باعث استعفای کارمندان خوب می شود
چرا گفتن «نفس عمیق بکش» به فرد عصبانی کمکی نمی‌کند؟
نقش خانواده در سلامت اجتماع
تجربه زندگی بدون استرس با «تنفس صحیح»
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی