چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 13 Dec 2017
تاریخ انتشار :
شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۳ / ۱۶:۲۳ -
13 Dec 2014
کد مطلب: 28180
۰

دوبینی همراه با این علائم تومور مغزی ایجاد می‌کند

دوبینی همراه با این علائم تومور مغزی ایجاد می‌کند
محمدرضا معتمد، متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: تومورهای مغزی با توجه به محل قرار گرفتن آن در سر، علائم اختصاصی دارد در صورتی‌که تومور در محل بینایی قرار بگیرد با علائم بینایی، در محل مخچه با علائم تعادلی و در محل حرکتی با علائم حرکتی همراه است.

وی افزود: همچنین در صورتی‌که تومور مغزی در محل تکلم در مغز قرار گرفته باشد اختلال در تکلم در فرد دیده می‌شود علاوه بر این‌ها علائم کلی در اکثر تومورها مشاهده می‌گردد در اکثر تومورها علائمی چون سردرد، تشنج، ضعف در اندام‌ها و افزایش فشار داخل مغز وجود دارد.
این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به دیگر علائم تومور مغزی ادامه داد: سردرد، تهوع، و دوبینی نیز از علائم دیگر تومورهای مغزی محسوب می‌شود، البته هر سردرد و دوبینی را نمی‌توان از علائم تومورهای مغزی دانست این علائم تنها در موارد خاصی توسط پزشک بررسی می‌شود آن‌هم زمانی که همراه با دوبینی و سردرد، افزایش فشار مغز، ورم اعصاب بینایی و سردردهای مقاوم به درمان در فرد دیده شود.
معتمد اظهار داشت: به طور معمول علائم تومور به تدریج در طول چند روز یا چند هفته بروز می‌کند و در طول این مدت، علائم تومور پیشرفت خواهد داشت.
نام شما

آدرس ايميل شما

۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
وظیفه و نقش پدر د‌ر تربیت فرزند‌ان
تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .