پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - 23 Jan 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ / ۱۵:۱۵
کد مطلب: 28229
۰

تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر روابط اجتماعی

تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر روابط اجتماعی
اگر دچار این اعتیاد و احساس افراطی شوید دیگر هیچگاه نمی‌توانید کاری را بدون اشتراک‌گذاری در اینترنت انجام دهید و قطعا این اجبار به نفع شما نیست. همگی ما در فضای مجازی دوستانی داریم که تمام جزئیات زندگی‌شان را در این فضا منتشر می‌کنند اما این دوستان مجازی لزوما کمکی به شما نمی‌کنند و گاهی منتشر کردن جزئیات زندگی حتی می‌تواند برای شما دردسرساز شود. زمانی که احساس می‌کنید باید تمام تفکرات و کارهای دنیای واقعی‌تان را در شبکه‌های مجازی اعلام کنید،‌ اینها نشانه‌هایی از این است که شبکه‌های اجتماعی شما را از زندگی‌ سالم و مفید دور و محروم کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از «زارگ نت»، انتشار موضوعاتی مثل موفقیت‌های تحصیلی، ازدواج و موقعیت‌های کاری فوق‌العاده و ... موجب ایجاد احساساتی مانند حسات در اطرافیان ما می‌شوند که ما معمولا آنها را نمی‌فهمیم. صرف زمان زیاد در شبکه‌های اجتماعی به ایجاد احساسات منفی بیشتری در زنان نسبت به خودشان منجر می‌شود و سطح نگرانی و اضطراب آنها را افزایش داده و گاهی روابط دوستانه‌ آنها را بر هم می‌زند.

کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که وقتی ما به شدت درگیر شبکه‌های اجتماعی می‌شویم، باید به این موضوع فکر کنیم که چقدر از رویدادهای واقعی زندگی و مکالمات رو در رو، دور شده‌ایم. همانطور که برای کارهای دیگر زندگیمان برنامه ریزی می‌کنیم باید میزان و نحوه حضورمان در فضای مجازی را نیز مدیریت کنیم. ساعتهای حضورتان را کم کنید و اگر وقت کافی نداشتید که حساب‌های کاربری‌تان را در شبکه‌های مختلف ببینید، هیچ اتفاقی نمی‌افتد و چه بسا که وقتی از این سرویس‌ها و سایت‌ها دور شدید از زندگی رضایت بیشتری پیدا می‌کنید!
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

بیماران مصروع به مداخلات روانشناختی نیاز دارند
تاثیر بدقولی کردن والدین بر سلامت روان کودکان
زن‌های بداخلاق باهوش‌ترند!
گاو‌ها با یکدیگر صحبت می‌کنند
هر وقت احساس حسادت کردیم ، یادمان باشد ، خاموش کردن شمع دیگری ، باعث نمیشود ، شمع ما درخشان تر نور افشانی کند