پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 13 Dec 2018
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ / ۱۹:۳۹
کد مطلب: 28973
۰

چرخه بی‌خوابی، درد و افسردگی در پوکی استخوان

چرخه بی‌خوابی، درد و افسردگی در پوکی استخوان
به گزارش Medical News Today این مطالعه تأیید می‌کند که اختلالات خواب در وهله اول با علائم افسردگی و درد در ارتباط است اما به ناتوانی ارتباطی ندارد. اما در طول زمان، خواب نامناسب علائم افسردگی و ناتوانی را افزایش می‌دهد اما بر روی درد اثری ندارد.

شرکت کنندگانی که میزان بالای درد را گزارش کردند از علائم افسردگی نیز رنج می‌بردند که در طی ترکیب خواب نامناسب و درد وخیم تر شد.
افرادی که از بیشترین علائم افسردگی رنج می‌بردند افرادی بودند که هم مشکلات جدی خواب و هم درد بیشتر از متوسط را تجربه می‌کردند.

یافته‌ها نشان داد میزان اختلال خواب در خط پایه می‌تواند برای پیش بینی افزایش‌های حاصل شده در افسردگی و محدودیت‌های کارکردی در یک سال بعدی مورد استفاده قرار گیرد. اما این اطلاعات هیچ افزایشی را در درد در دوره مشابه نشان نداد.

به گفته محققان کالج آمریکایی روماتولوژی این مطالعه به دلیل بررسی همزمان روابط پیچیده میان خواب، دردهای مرتبط با پوکی استخوان، آرتروز و افسردگی همگی در یک تحقیق منحصر به فرد است.
این مطالعه نشان می‌دهد که افسردگی نقش مهمی در ارتباط میان خواب و درد به ویژه درد شدید دارد. مشکلات خواب که افزایش دهنده نشانه‌های افسردگی به هنگام درد شدید است عامل کلیدی در چرخه ناراحتی است. درمان دردهای مرتبط با پوکی استخوان که در کاهش اختلال خواب مؤثر است می‌تواند به درمان ناراحتی‌های عاطفی مرتبط با درد نیز کمک کند.


سلامانه
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دانش‌آموز متأهل از مدرسه اخراج نمی‌شود
فریب در ازدواج چیست؟
تست/ از نظر دیگران شما چگونه آدمی هستید؟!
از دوره‌های 7 ساله تکاملِ ذهن و شخصیت انسان در طول‌عمر، چه می‌دانید؟
هر وقت احساس حسادت کردیم ، یادمان باشد ، خاموش کردن شمع دیگری ، باعث نمیشود ، شمع ما درخشان تر نور افشانی کند