سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - 22 Oct 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ / ۰۷:۳۰
کد مطلب: 29410
۰

علت بروز مکرر جوش در جاي قبلي

علت بروز مکرر جوش در جاي قبلي
اين جوش ها شايد کيست باشد؛

جوش هاي زيرپوستي، ورم مي کند اما هرگز بالا نمي آيد و هر بار در همان مکان قبلي ظاهر مي شود. اين مشکل زماني رخ مي دهد که منافذ متعدد مي شود و باعث مي شود روغن طبيعي پوست راه خود به سطح پوست را تغيير دهد. موقعي که اين اتفاق رخ مي دهد، کيسه روغن زير پوست شکل بادکنکي پيدا مي کند.

 

راه حل:

از آن جا که آکنه هاي کيستي ساختار پوست را تغيير مي دهد، راهي براي در آوردن آن وجود ندارد. از اين رو بايد منتظر شد تا خودش برطرف شود يا اين که متخصص پوست آن را در بياورد. احتمال دارد پزشک کورتيزول تجويز کند.

 

ترکاندن جوش سرسفيد مي تواند واکنش عکس نشان دهد؛

با فشار دادن جوش هاي سفيد احتمال دارد جوش به طور کامل تخليه نشود، در اين شرايط محل جوش دوباره ملتهب مي شود. اين آزردگي باعث بروز جوش ديگر در کنار جوش قبلي مي شود.

 

راه حل:

براي پيشگيري از مسدود شدن مجدد منفذ، با نظر پزشک از اسيدساليسيليک براي خارج کردن چربي اضافه و خالي نگه داشتن آن استفاده کنيد. مي توانيد از پروکسيدبنزويل براي از بين بردن باکتري پوست که آکنه ايجاد مي کند، استفاده کنيد.

 

عادت هاي ناسالم؛

قرار دادن دست ها روي صورت هنگام مطالعه يا در زمان استرس باعث مي شود محل قبلي دوباره جوش بزند. لمس کردن بخشي از صورت به طور مکرر مي تواند کثيفي و چربي را در منفذها فرو ببرد و منجر به جوش شود.

راه حل:علاوه بر ترک عادت گذاشتن دست ها روي صورت و نيز با نظر پزشک از محصولات حاوي اسيدساليسيليک و پروکسيدبنزويل براي از بين بردن باکتري استفاده کنيد.

 

بروز جوش در زمان قاعدگي؛

اغلب زنان در زمان قاعدگي از بيني به پايين دچار جوش مي شوند. اگرچه علت آن مشخص نيست اما احتمال دارد که غدد چربي در اين قسمت از صورت به هورمون ها حساس تر باشد.

گاهي زنان در گردن و پيشاني نيز دچار جوش مي شوند.

راه حل:

پاکسازي ، يک هفته قبل از زمان قاعدگي براي از بين بردن چربي اضافه موثر است.

 -
نويسنده: مترجم: عليرضا
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

علائمی که می‌گویند همسرتان اضطراب دارد
نحوه برخورد با افراد خودشیفته از نظر یک روانشناس
هزینه بالای خدمات روان شناسی چه اثری بر جامعه خواهد داشت؟
توقعاتی که نباید از دیگران داشته باشید
ز باغ رعيت، گر مَلك خورد سيبي / برآرند غلامان، درخت از بيخ