يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - 7 Jun 2020
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ / ۱۷:۴۴
کد مطلب: 29569
۰
اجابت درخواست غذا!

نوع دوستی در دنیای باکتری‌ها

به گزارش مهر، زیست شناسان دریافته اند باکتری E.coli در زمان گرسنگی از باکتری های مجاور خود طلب غذا می کند. این کار از طریق فرستادن ریزلوله ای به سوی باکتری های همسایه صورت می گیرد. این مطالعات نشان می دهد سایر باکتری های E.coli و حتی گونه های دیگری از باکتری ها به این درخواست واکنش نشان داده و مواد غذایی مورد درخواست را به درون لوله دراز شده تزریق می کنند.

این کشف جدید درحالی صورت گرفته که تا پیش از این زیست شناسان از این موضوع آگاه بودند که میکروب های مختلف تبادلات جالب غذایی با یکدیگر دارند. در این روش اینگونه تصور می شود که باکتری A مقادیری غذا در محیط آبی اطراف خود ریخته تا باکتری B از آن استفاده کند اما در این میان امکان استفاده باکتری C نیز از این مواد غذایی وجود دارد. درحقیقت زیست شناسان دریافته اند باکتری C می تواند غذای باکتری B را به سرقت ببرد! اما در استراتژی حیرت انگیز باکتری E.coli خبری از به سرقت رفتن مواد غذایی نیست.

از سوی دیگر زیست شناسان آلمانی متوجه شده اند که انتقال مواد غذایی از طریق ریزلوله ها تنها می تواند بخشی از عملکرد این سیستم باشد. آنها معتقدند باکتری ها از این وسیله کاربردی برای زنده ماندن خود نیز استفاده کنند. اینکه در دنیای باکتری ها نیز طلب کردن مواد غذایی و دریافت پاسخ و ارایه واکنش از سوی باکتری دیگر وجود داشته باشد دانشمندان زیست شناس را حیرت زده کرده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

این تله‌ها زندگی شما را خراب می‌کنند
عوامل پنهانی که می‌توانند شما را عصبی کنند
رویکردی برای کنترل اضطراب
احساسات منفی اشتها را افزایش می‌دهند
این پرستار می‌خواهد گمنام بماند
والدینی که کودکشان را از راه به دَر می‌کنند
سه راه عالی برای افزایش عزت نفس
چند توصیه‌ بهداشتی، هزینه و مدارک سنجش سلامت نوآموزان
قتل‌هایی که ریشه در تعصب دارند نه مذهب
بی وفایی و خیانت
چگونه قافله عمر نوجوان به دود آغشته می‌شود؟
تأثير ارتباط كلامى بر زندگی مشترک
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی