سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 16 Jan 2018
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۳ / ۱۵:۴۱
کد مطلب: 29581
۰

چرا برخی از افراد با خوردن بستنی دچار سردرد می‌شوند؟

دکتر سعید قزوینیان در گفت‌و‌گو با آنا درباره سردرد‌هایی که با خوردن بستی و مواد غذایی سرد ایجاد می‌شوند گفت: بیشتر افرادی که به میگرن مبتلا هستند نسبت به مواد و آب و هوای سرد حساس هستند بدین صورت که وقتی بستنی و آب سرد مصرف می‌کنند و یا در معرض باد سرد قرار می‌گیرند دچار حملات میگرنی می‌شوند.

وی افزود: این دسته از سردرد‌ها در افرادی که به سردردهای حساسیتی نیز مبتلا هستند، دیده می‌شود که به این افراد توصیه می‌شود به محض بروز سردرد به پزشک مراجعه کنند و تحت بررسی‌های تشخیصی میگرن قرار بگیرند.

این متخصص مغز و اعصاب با توجه به علائم این بیماری گفت: افراد پس از مصرف مواد سرد از جمله بستنی دچار درد بسیار شدید در قسمت جلوی سر می‌شوند که با اتمام مصرف مواد سرد این درد بهبود می‌یابد اما در برخی مواقع افراد به مدت 1 الی 2 ساعت درگیر سردردهای بسیار شدید می‌شوند به گونه‌ای دچار حالت تهوع، استفراغ، نورگریزی و صدا گریزی می‌شوند که این افراد نیز باید سریعا به پزشک مراجعه کنند.
قزوینیان با تاکید براینکه این دسته از افراد باید به شدت از مصرف مواد غذایی سرد اجتناب کنند عنوان کرد: زمانی که این دسته از بیماران به پزشک مراجعه می‌کنند در ابتدا به آنها توصیه می‌شود از مصرف مواد سرد و قرار گرفتن در معرض هوای سرد اجتناب کنند تا معاینات لازم برای بررسی میگرن انجام شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

چه متخصصی چه بیماری ای را درمان می کند؟ فرق فلوشیپ با فوق تخصص!
ویژگیهای افراد سوداوی و علائم غلبه خلط سودا
مهارت های اجتماعی؛ یاری گر کودک در مشکلات
تبیین نظریه واقعیت درمانی  ویلیام گلاسر
خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!