دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - 25 May 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ / ۱۴:۴۴
کد مطلب: 29637
۱

آغاز ثبت‌نام اسکان نوروزی فرهنگیان + لينك

آغاز ثبت‌نام اسکان نوروزی فرهنگیان + لينك
میگنا: فرشید سیاری در آستانه فرارسیدن سال نو، با اشاره به رشد 10 درصدی فضاها، امکانات و پذیرش همکاران فرهنگی و اعلام رضایت اغلب استفاده کنندگان از طرح مذکور بر اساس نظرسنجی‌های به عمل آمده اظهار کرد: برای نوروز امسال نیز با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات از پیش تعیین شده در صدد انجام هماهنگی‌های لازم برای هر چه بهتر اجرا شدن طرح اسکان موقت نوروزی همکاران فرهنگی هستیم.

 

وی انتخاب مکان‌های مناسب به منظور پایگاه پذیرش میهمانان با دارا بودن امکانات و ظرفیت لازم برای پذیرش، بهره‌مندی از کلیه امکانات آموزشگاه‌ها، تعامل با نهادهای ذی ربط برای اجرای بهینه طرح و ایجاد امنیت لازم و جلوگیری از حوادث و خطرات احتمالی را از جمله اهم فعالیت‌های این وزارتخانه برای نوروز 94 دانست و گفت: امسال نیز با اقدامات انجام شده بنا به تاکید مقام عالی وزارت، نظارت و پیگیری‌های ستاد مرکزی اسکان در حال انجام و در صدد جلب رضایتمندی اغلب میهمانان نوروزی با ارائه خدمات مطلوب رفاهی متناسب با شان و منزلت فرهنگیان کشور هستیم.

 

مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از پیش بینی 180 مرکز آموزشی، رفاهی 300 اردوگاه 50 مرکز پردیس فرهنگیان، تعداد 700 پایگاه 10 هزار و هشتصد کلاس و 21 هزار و 500 نفر عوامل اجرایی برای اسکان نوروزی فرهنگیان طی نوروز 94 خبر داد و اظهار کرد: فرهنگیان می توانند برای دریافت اطلاعات لازم و رزرو اینترنتی مدارس و مراکز آموزشی، رفاهی تحت پوشش طرح اسکان از دهم اسفند تا بیستم ماه جاری به نشانی eskan.medu.ir مراجعه کنند.

 

سیاری پیش بینی ستاد بحران به منظور رفع مشکلات در مواقع ضروری و خاص و پیش‌بینی بیمه مسئولیت برای اماکن، مهمانان فرهنگی و عوامل اجرایی را از دیگر اقدامات این وزارتخانه برای نوروز 94 برشمرد.

 

وی در پایان ستاد مرکزی و پایگاه‌های استانی را مسئول پاسخگویی و راهنمای تلفنی مهمانان نوروزی معرفی و شماره تماس 11-82287010 - 021 ستاد مرکزی را پاسخگوی مهمانان در ایام تعطیلات نوروز اعلام کرد.

 

به گزارش ایسنا، بر اساس شیوه نامه اسکان نوروزی، مدارس تحت پوشش ستاد اسکان به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

 

1-مدارس گروه «ویژه»

 

به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌هایی مجهز به تخت، فرش، یخچال، تلویزیون، وسایل گرمایشی و سرمایشی، پتو و بالش می‌باشد. (حمام و آشپزخانه مشترک) «مراکز پردیس دانشگاه فرهنگیان، اردوگاه‌ها و مدارس».

 

2-مدارس گروه «الف»

 

به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌هایی مجهز به فرش، پتو، بالش، وسایل خنک‌کننده و گرمازا، یخچال و تلویزیون اختصاصی باشد. (حمام و آشپزخانه مشترک)

 

3-مدارس گروه «ب»

 

به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌هایی مجهز به فرش، پتو، بالش، وسایل خنک‌کننده و گرمازا باشد. (یخچال، تلویزیون، حمام و آشپزخانه به صورت مشترک باشد)

 

4- مدارس گروه «ج»

 

به مدارسی گفته می‌شود که دارای اتاق‌هایی مجهز به فرش یا موکت و حتی‌الامکان پتو بوده و یخچال و اجاق‌گاز و تلویزیون به صورت مشترک باشد.

تبصره) تعرفه مدارس با شرایط خاص (نزدیکی به مراکز زیارتی، سیاحتی و...) با تایید ستاد اسکان استان، یک درجه بالاتر محاسبه شود. لازم است قبل از شروع اسکان اطلاع‌رسانی و در محل‌های پذیرش نصب شود.

 

نوع پذیرش مهمانان

 

ستاد اسکان مکلف به سرویس‌دهی به فرهنگیان و خانواده درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان تحت تکفل) آنان است.

 

تبصره 1)اسکان بستگان درجه یک فرهنگیان با ارائه کارت شناسایی فرهنگی یا حکم کارگزینی و شناسنامه حتی‌الامکان با حضور شخص فرهنگی امکان‌پذیر است.

 

تبصره 2) در صورت وجود ظرفیت و عدم وجود متقاضی فرهنگی ستادهای اسکان می‌توانند براساس تشخیص اعضای ستاد نسبت به پذیرش مسافران غیرفرهنگی (کارکنان دولت و مشاغل آزاد) اقدام کنند.

 

تبصره 3) مدت زمان اسکان مهمانان در مدارس مورد نظر 3 روز بوده و در صورت وجود ظرفیت با تایید پایگاه اسکان این مدت قابل تمدید است.

 

تبصره 4) از واگذاری مدارس به سایر دستگاه‌ها و نهادها خودداری شود. (به استثنای راهیان نور)

 

نحوه پذیرش:

 

الف) مهمانانی که از طریق رزرو اینترتی اقدام به تعیین محل اقامت می‌کنند، مستقیما به مدرسه موردنظر مراجعه می‌کنند.

 

تبصره) در صورتی که فرد رزرو کننده یا بستگان درجه یک وی شخصا برای اسکان مراجعه نکنند، ستاد اسکان نسبت به لغو رزرو و عدم برگشت مبلغ پرداخت شده اقدام می‌کنند.

 

ب) کلیه مسافران پس از مشخص شدن محل اقامت توسط پایگاه، مبلغ تعیین شده را مطابق تعرفه مصوب ستاد اسکان به صندوق مربوط واریز و رسید دریافت می‌کنند.

 

ج) ستاد وجوه جمع‌آوری شده بند «الف» و «ب» را به حساب تعیین شده توسط ستاد اسکان جهت انتقال به حساب خزانه معین استان واریز می‌کنند.

 

د) مراکز پردیس دانشگاه فرهنگیان به دلیل استقلال مالی، تعرفه اسکان را در مراکز مربوط اخذ می‌کنند.

 

زمان‌بندی و پذیرش:

 

تبصره 1) زمان پذیرش مسافران فرهنگی در ایام نوروز عصر 28 اسفندماه لغایت 12 فروردین‌ماه و در تابستان از هفته آخر خردادماه لغایت 15 شهریورماه است.

 

تبصره 2) در صورت ضرورت (مناسبت‌های ویژه) ستاد اسکان شهرستان می‌تواند در جدول فوق تاریخ‌هایی را پیش‌بینی کند.

 

تعرفه اسکان:

 

- تعرفه اسکان کلاس‌های ویژه برای فرهنگیان و خانواده درجه اول 250 هزار ریال، برای کارکنان دولت 500 هزار ریال و برای مشاغل آزاد 800 هزار ریال به ازای یک تا پنج نفر در یک شب است. تعرفه مازاد بر پنج نفر نیز به ازای هر نفر35 هزار ریال است.

 

- تعرفه اسکان کلاس های گروه الف برای فرهنگیان و خانواده درجه اول 220 هزار ریال، برای کارکنان دولت 380 هزار ریال و برای مشاغل آزاد 600 هزار ریال به ازای یک تا پنج نفر در یک شب است.تعرفه مازاد بر پنج نفر نیز به ازای هر نفر 30 هزار ریال است.

 

- تعرفه اسکان کلاس های گروه ب برای فرهنگیان و خانواده درجه اول 160 هزار ریال، برای کارکنان دولت 320 هزار ریال و برای مشاغل آزاد 460 هزار ریال به ازای یک تا پنج نفر در یک شب است.تعرفه مازاد بر پنج نفر نیز به ازای هر نفر 25 هزار ریال است.

 

- تعرفه اسکان کلاس های ج برای فرهنگیان و خانواده درجه اول 120 هزار ریال، برای کارکنان دولت 230 هزار ریال و برای مشاغل آزاد 330 هزار ریال به ازای یک تا پنج نفر در یک شب است.تعرفه مازاد بر پنج نفر نیز به ازای هر نفر 15 هزار ریال است.

 

الف) مدارس

 

در پذیرش راهیان نور استان‌ها با توجه به میزان و تعداد پذیرش می‌توانند تا 10 درصد تعرفه پیشنهادی را کاهش و حداکثر ظرفیت هر کلاس تا 15 نفر تعیین کنند.

 

تبصره 1) اولویت استفاده از کلاس گروه ویژه و گروه «الف» برای فرهنگیان و خانواده‌های درجه اول آنهاست.

 

تبصره 2) سقف تعداد افراد مازاد بر پنج نفر در هر کلاس، سه نفر تعیین می‌گردد و برای بیش از آن باید کلاس دیگری رزرو شود.

 

تبصره 3) هر همکار فرهنگی با یک کارت شناسایی مجاز به دریافت یک کلاس بوده و در صورت درخواست کلاس بیشتر برای همراهان، به شرط وجود ظرفیت، نرخ کلاس بعدی براساس تعرفه کارکنان دولت محاسبه می‌گردد.

 

تبصره 4) برای نصب چادر در اماکن آزاد، سالن‌های ورزشی، راهروهای مدارس و محوطه مدارس، رعایت مسائل امنیتی و رعایت مساحت (حداقل 12 متر) برای هر خانواده الزامی است.

 

تبصره 5) آن دسته از استان‌هایی که با عدم استقبال میهمان مواجه می‌شوند، در صورت پذیرش کارکنان دولت و مشاغل آزاد می‌توانند تعرفه موردنظر را با 20 تا 30 درصد کاهش محاسبه نمایند.

 

ب) مراکز پردیس دانشگاه فرهنگیان

 

-کلاس‌های دانشجویی (دارای امکاناتی از قبیل یخچال، تلویزیون، فرش، پتو و بالش (220 هزار ریال)

 

- خوابگاه‌های دانشجویی (اتاق‌های پنج نفره با امکاناتی از قبیل تخت، یخچال، تلویزیون، فرش و... (350 هزار ریال)

 

ج) اردوگاه‌ها

 

-سوئیت یا خوابگاه مناسب با کلیه امکانات لازم (تا سقف پنج نفر) در اردوگاه‌های منطقه‌ای و استانی (300 هزار ریال)

 

- سوئیت یا خوابگاه مناسب با کلیه امکانات لازم (تا سقف پنج نفر) در اردوگاه‌های ملی استانی و کشوری (400 هزار ریال)

 

تبصره 1) تعرفه مراکز پردیس و اردوگاه‌ها براساس هماهنگی به عمل آمده با نمایندگان آن حوزه تعیین شده است.

 

- تعرفه‌های فضاهای اردوگاهی و مراکز پردیس دانشگاهی با امکانات خاص حسب مصوبه شورای برنامه‌ریزی اردوگاه‌ها و دانشگاه فرهنگیان قابل دریافت خواهد بود.

 

- تعرفه مناطق ویژه (از جمله قشم، کیش، چابهار، انزلی، ارس و...) با 20 درصد افزایش محاسبه می‌شود.

 

- در تمامی موارد پذیرش، وجوه اخذ شده در صورت تحویل مکان و استقرار میهمانان، قابل برگشت نخواهد بود.

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مقدمه ای بر مشاوره طلاق
چرا از بعضی چیز‌ها می‌ترسیم؟
ضرورت و اهمیت زبان بدن
افسردگی ما را چاق‌تر می‌کند
همه چیز درباره فلسفه «ایکیگای-Ikigai»
خوابیدن در 10 ثانیه +تکنیک‌ها و توصیه‌های موثر
کودکان زیر ۱۸ سال باید موبایل داشته باشند؟
35 نکته برای محافظت از سلامت قلب
9 رفتار ناپسند مدیران که باعث استعفای کارمندان خوب می شود
چرا گفتن «نفس عمیق بکش» به فرد عصبانی کمکی نمی‌کند؟
نقش خانواده در سلامت اجتماع
تجربه زندگی بدون استرس با «تنفس صحیح»
اندكي غرور به آدم كمك مي كند كه فاصله اش را حفظ كند. آلبر كامو