چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - 13 Nov 2019
تاریخ انتشار :
شنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ / ۰۰:۱۱
کد مطلب: 30564
۰

اهدای ارزشمندترین جایزه پزشکی به دو دانشمند+ عکس

اهدای ارزشمندترین جایزه پزشکی به دو دانشمند+ عکس

 

 

به گزارش ایسنا، جایزه 500 هزار دلاری تحقیقات زیست‌پزشکی مرکز پزشکی آلبانی در 2015 به دکتر «کارل دایسروث» از دانشگاه استنفورد و «سیانگ‌هوار سونی شیه» از دانشگاه هاروارد و دانشگاه پکن که در آن‌جا به عنوان استاد مهمان و رئیس مرکز تصویربرداری نوری بیودینامیک حضور دارد، اهدا خواهد شد.

 

دایسروث، استاد مهندسی زیستی و علوم روانپزشکی و رفتار است؛ کار وی شامل تولید فناوری تصویربرداری است که به محققان مغز اجازه خواهد داد درک بهتری از طیف گسترده‌ای از بیماری‌های روانی و بیماری‌هایی مانند افسردگی، اختلال دو قطبی، پارکینسون و اعتیاد بدست بیاورند.

 

شیه، استاد شیمی و زیست‌شناسی شیمیایی است که کار تصویربرداری وی باعث پیشرفت در حوزه زیست‌شناسی تک سلولی شده و اطلاعات جدیدی را در مورد تاثیر مولکول ها بر زندگی سلولی و بیماری‌های انسان ارائه کرده است. آزمایش وی، بررسی مولکول‌هایی را که پیش از این در سلول‌های زنده غیرقابل مشاهده بودند، امکان‌پذیر کرده است.

 

دکتر وینسنت وردایل، رئیس کالج پزشکی آلبانی و رئیس کمیته جایزه اظهار کرد: این دو دانشمند پرکار، نیاز به فناوری جدید برای کمک به جلو راندن تحقیقاتشان را حس کرده و سپس به حل آن پرداختند. محققان در سراسر جهان اکنون از روش‌های آن‌ها مانند تصویربرداری و تعیین توالی جدید استفاده می‌کنند که به سرعت به ارائه بینش جدیدی از عملکردهای زیستی اسرارآمیز بویژه در مغز پرداخته‌اند.

 

جایزه تحقیقات زیست‌پزشکی مرکز پزشکی آلبانی از سال 2001 تاکنون بطور سالانه به افرادی که مسیر تحقیقات پزشکی را تغییر داده‌اند، اهدا شده است. این جایزه توسط موریس مارتی سیلورمان، تاجر فقید آمریکایی بنیان گذاشته شده است و بطور رسمی در روز 15 مه (25 اردیبهشت) در آلبانی اهدا خواهد شد.

 

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کمی با من حرف بزن!
15 سوال کلیدی براي سنجش ازدواج موفق
استادی محبوب و موثر در اتصال مدیریت کشور به نظام روانشناسی
دیر شام خوردن چه عوارضی دارد؟
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.