سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 16 Jan 2018
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ / ۰۰:۵۱
کد مطلب: 30603
۰

عوامل پیشگیری از حملات قلبی در افراد

محراب مرزبان، متخصص قلب و عروق در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: اتفاقات متعددی انسداد عروق کرونر را برای فرد به همراه دارد و نهایت این مشکل موجب حمله و سکته قلبی در افراد می‌شود.

وی، افزود: از علل ایجاد حمله قلبی نامنظم بودن ضربان قلب،آریتمی خطرناک و دیکشن محسوب می‌شود، انسداد عروق کرونر که همان سکته قلبی است به طور معمول به دلیل تنگی عروق کرونر ایجاد می‌شود.

این متخصص قلب و عروق تاکید کرد: مسدود شدن مسیر جریان خون در نهایت باعث انسداد عروق کرونر و سکته قلبی می‌شود، علاوه بر آن افرادی که مبتلا به بیماری دیابت یا فشار خون مزمن هستند، حمله قلبی نیز همرا خواهد شد.

مرزبان بیان داشت: از عوامل تشدید کننده حمله قلبی می‌توان به استرس‌های ناگهانی محیطی، هوای سرد،مصرف مواد مخدر و روان گردان، مسمومیت غذایی و یا واکنش های دارویی مانند حساسین پنی سیلین اشاره کرد.

وی، اضافه کرد: در صورتی که عروق کرونر فرد مسدود شده است، وی به منظور پیشگیری از پیشرفت حمله قلبی باید از موارد دارویی استفاده کند، همچنین فرد مبتلا به فشار خون و دیابت به طور حتم باید به پزشک معالج، جهت کنترل دقیق بیماری خود مراجعه کند.
این متخصص تاکید کرد: افراد مصرف کننده مواد مخدر و دخانیات نیز باید برای جلوگیری از حمله قلبی از مصرف داروهای محرک جلوگیری کنند.
وی، اظهار داشت: برای جلوگیری از حمله قلبی باید غلظت خون فرد کاهش یابد و برای رقیق کردن خون به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری می‌توان از مواردی مانند آسپرین استفاده کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

چه متخصصی چه بیماری ای را درمان می کند؟ فرق فلوشیپ با فوق تخصص!
ویژگیهای افراد سوداوی و علائم غلبه خلط سودا
مهارت های اجتماعی؛ یاری گر کودک در مشکلات
تبیین نظریه واقعیت درمانی  ویلیام گلاسر
برای اینکه دوستت داشته باشم و به تو احترام بگذارم، مجبور نیستم با تو هم عقیده باشم.