جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - 17 Jan 2020
تاریخ انتشار :
جمعه ۱ خرداد ۱۳۹۴ / ۰۹:۵۳
کد مطلب: 31062
۰

درخواست دانشجویان ارتباطات علامه برای عدم انتقال دانشکده

 

این روزها بحث استقلال دانشکده ارتباطات علامه داغ است و همه دانشگاه از ریاست تا گروه ارتباطات و دانشجویان به دنبال نتیجه هستند تا امید ارتباطات برای مستقل شدن به واقعیت بپیوندد. اما برخی اخبار حاکی از این است که مسئولین دانشگاه در نظر دارند که گروه ارتباطات را به محل پردیس مرکزی دانشگاه واقع در دهکده المپیک در ساختمان قبلی دانشکده روانشناسی منتقل کنند و گروه علوم اجتماعی در محل فعلی که به گفته اساتید و دانشجویان ارتباطات، هویت ارتباطات علامه است ماندگار شوند.

در این راستا دانشجویان ارتباطات علامه نامه‌ای را با امضای 300 دانشجو به ریاست دانشگاه نوشته و خواستار ماندگاری ارتباطات در محل فعلی شدند.

به گزارش ایسنا، در بخشی از نامه دانشجویان ارتباطات علامه به رئیس دانشگاه علامه طباطبائی (ره)آمده است: "همان‌طور که مطلع هستید ساختمان فعلی دانشکدة علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی که دانشکدة علوم اجتماعی نیز در آن مستقر است، با هویتی نزدیک به نیم قرن،از ابتدا به نام دانشکدة ارتباطات بوده و هویت آموزش ارتباطات (اعم از روزنامه نگاری، روابط عمومی و مطالعات ارتباطی) در ایران با این مکان گره خورده است. به علاوه، هویت فرهنگی آن که در ارتباط با این منطقه از جمله میدان پروفسور معتمدنژاد معنی می‌یابد، دلیلی بر جدایی‌ناپذیری این دانشکده از ساختمان فعلی است.

هر چند پیش از این در سال ۱۳۸۳ به همت مرحوم پروفسور کاظم معتمدنژاد، دانشکدة ارتباطات مجدداً تأسیس شد اما با کم‌لطفی مسئولین وقت دانشگاه، این اتفاق در حد یک حرف باقی ماند و تفکیک دو دانشکدة علوم ارتباطات و علوم اجتماعی در عمل محقق نشد."

 

در بخشی ازین نامه خطاب به رییس دانشگاه آمده است: "ما دانشجویان ارتباطات علامه،به عنوان جمعی از خانوادة ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، مصمم بودن جناب‌عالی برای استقلال دانشکدة ارتباطات را ارج می‌نهیم و معتقدیم این اقدام، شایستة تقدیر است. اما شنیده‌ها حاکی از این است که قرار بر هجرت دانشکدة علوم ارتباطات به دهکدة المپیک و باقی ماندن دانشکدة علوم اجتماعی در مکان فعلی است. این معنایی جز بیرون کردن صاحبخانه ندارد. از سویی، اقتضای علمی و مطالعاتیِ رشته‌های علوم ارتباطات نیز، با دور بودن از مرکز شهر، هم‌ساز نیست. حال که جناب‌عالی تصمیمی قابل تقدیر برای استقلال دانشکده ارتباطات گرفته‌اید، شایسته است با درایت خود مانع شوید که قطب ارتباطات کشور از ساختمانی که هم تجسم هویت تاریخی آموزش ارتباطات در ایران است و هم با بافت فرهنگی منطقه گره خورده است، جدا شود."

 

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

تست‌های روانشناسی که منجر به خودکشی دانش آموزان می‌شود
قصه ناتمام ۵۲ دانش‌آموخته در سانحه هوایی
معلم هستم و هزاران "سردار سلیمانی" تربیت خواهم کرد
سوگ سقوط؛ جامعه به چه چیزی نیاز دارد؟
دو بیگانه همدرد، از دو خویشاوند بی‌درد یا ناهم‌درد، با هم خویشاوندترند… علی شريعتی