سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - 16 Jan 2018
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ / ۱۴:۵۳
کد مطلب: 31508
۱
یافته‌های یک تحقیق:

برونگراها کمتر به دنبال زندگی دوستدار محیط زیست هستند

برونگراها کمتر به دنبال زندگی دوستدار محیط زیست هستند

 

محققان دانشکده بازرگانی دانشگاه پورتماوث با انجام یک پژوهش بر روی افراد بیش از 50 سال، به دنبال تعیین این موضوع بودند که آیا نوع شخصیت بر انتخاب سبک زندگی پاک افراد اثر می‌گذارد یا خیر.

 

آن‌ها دریافتند در میان جمعیت‌ مسن‌تر انگلستان، افرادی که دارای شخصیت‌ باز و غیرسنتی هستند، پاک‌ترین سبک زندگی را دارند و برونگراها در این مورد نمره پایینی آوردند.

 

در این پژوهش، 204 فرد بالای 50 سال بررسی شدند. بر اساس نتایج بدست‌آمده، افراد با شخصیت باز که خلاق‌تر و غیرسنتی هستند، سبک زندگی پاک‌تری دارند اما دانشمندان با کمال تعجب دریافتند برونگراها کمتر به دنبال سبک زندگی پاک هستند. این در حالی بود که محققان انتظار داشتند افراد باز و برونگرا، پاک‌ترین سبک زندگی را داشته باشند.

 

به نظر می‌رسد برونگراها از لحاظ منطقی بر داشتن سبک پاک متمرکز هستند، اما از انجام تلاش‌ یا تغییرات بیشتر در این زمینه اجتناب می‌کنند زیرا مولفه‌های دیگر، تمرکز آن‌ها را منحرف می‌کنند.

 

گرچه افراد با بالارفتن سن، زندگی پاک‌تری دارند، یافته‌ها نشان می‌دهد دولت‌ها باید به افراد مسن‌تر آموزش دهند تا رفتارهای سبزتری داشته باشند.

 

داشتن سبک زندگی پاک یا سبز به طور مثال، به معنی خاموش‌کردن چراغ‌های اضافی، بازنگذاشتن شیرهای آب و خرید محصولات قابل‌بازیافت است.

 

جزئیات این تحقیق در مجله Futures ارائه شده است.

 

نام شما

آدرس ايميل شما

چه متخصصی چه بیماری ای را درمان می کند؟ فرق فلوشیپ با فوق تخصص!
ویژگیهای افراد سوداوی و علائم غلبه خلط سودا
مهارت های اجتماعی؛ یاری گر کودک در مشکلات
تبیین نظریه واقعیت درمانی  ویلیام گلاسر
کسانی که شما را دوست دارند حتی اگر هزار دلیل برای رفتن وجود داشته باشد هرگز رهایتان نخواهند کرد، آنها یک دلیل برای ماندن خواهند یافت.