شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 25 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴ / ۱۰:۳۳ -
25 Jun 2015
کد مطلب: 31671
۱

سندرمی دردناک با طعم مد

سندرمی دردناک با طعم مد
به گزارش باشگاه خبرنگاران یکی از معضلات پنهان امروزه که شاید توجه چندانی به آن نشود و زمینه ساز بروز مشکلات و بیماریهای متداول این روزها باشد، توجه بیش از حد و به دنبال روی خارج از حد اعتدال بدون توجه به سلامت است. از جمله این دنباله روی‌ها، استفاده از لباس‌های چسبان است که منجر به مشکلات عدیده‌ای مانند: آسیب به اعصاب و عضلات بدن است. البته در صورتی که این لباس‌ها به طریقه‌ی صحیح، پوشیده شوند هم از لحاظ سلامتی مشکل ندارد و هم به تناسب اندام کمک می‌کند.

در مطالعه مورد مشاهده‌ی انجام شده که نتایج آن در مجله نورولوژی به چاپ رسیده است، پزشکان خانم 35 ساله‌ای را که در بیمارستان بستری شده بود مورد بررسی قرار دادند. این خانم به حدی در ناحیه زانو و کف پا دچار ضعف شده بود که قادر به راه رفتن نبود، وی همچنین از تورم شدید زیر زانو رنج می‌برد که همین امر باعث شد تا پزشکان لباس وی را برش دهند.

پزشکان معتقدند این مشکلات ناشی از آسیب اعصاب هر دو پاست. چمپاته زدن باعث فشرده شدن اعصاب در پا می‌شود و این مسئله عاملی برای کاهش خونرسانی به عضلات ساق پا می‌شود.

این نتایج نشانگر سندرم Compartment است و هنگامی اتفاق می‌افتد که فشار در ناحیه‌ ماهیچه‌ها و اعصاب زیاد باشد. این فشار جریان خون را کاهش می‌دهد و اکسیژن رسانی به سلول مختل می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!