پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 13 Dec 2018
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴ / ۱۲:۱۹
کد مطلب: 31676
۱

درخواست انجمن روانشناسی ایران از رییس جمهور

درخواست انجمن روانشناسی ایران از رییس جمهور
به گزارش میگنا، انجمن روانشناسی ایران طی نامه ای به رییس جمهور ، خواستار اصلاح کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت شد. متن این نامه که بر روی سایت این انجمن قرار داده شده است به شرح ذیل می باشد:
-
-

-
بسمه تعالی
جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
-
با اهدای سلام و تحیات وافره
-
به استحضار می رساند اگرچه یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید، توجه و عملیاتی نمودن تحول در نظام سلامت کشور می باشد که شایسته ی تقدیر و تشکر از سوی آحاد ملت است اما گاهی مشاهده می شود اقداماتی صورت میگیرد که با فاصله گرفتن از جامع نگری همان اقدامات مفید، زمینه ساز تلخ کامی کسانی می شود که نه تنها انگیزه خود را برای همکاری در آن طرح تحول آفرین از دست خواهند داد بلکه ناگزیر از انعکاس مطالبی خواهند بود که ممکن است موجب تکدر خاطر آن مقام محترم را فراهم آورند .
-
انجمن روانشناسی ایران به عنوان بزرگترین انجمن روانشناسی کشور بر عهده ی خود می داند تا به نمایندگی از سوی هزاران عضو متخصص خود دغدغه های بزرگی را به سمع عالی برساند.
همانگونه که استحضار دارید کتاب ارزش نسبی خدمات سال 1394 توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین شده و به تاریخ ١٣٩٤/١/٥ به تصویب هیات محترم وزیران رسیده است و این بار در تعرفه های ارائه شده در این کتاب آن سانکه ریاست محترم سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ج.ا.ا در نامه به معاون اول جنابعالی به حق خاطرنشان کرده است، بخش عظیمی از فراهم کنندگان خدمات سلامت روان بالاخص جامعه بزرگ چند ده هزار نفری روانشناس و مشاوران در کدهای تعیین شده نادیده گرفته شده است .

این امر هم زمینه ساز نارضایتی ، هم کنار گذاشتن متخصصین بیشماری در این زمینه است و هم خدشه ای بزرگ به هویت حرفه ای روانشناسان وارد آورده است. ناگفته پیداست که طیف گسترده ای از نیازهای گوناگون مردم ما به خدمات سلامت در اقصی نقاط کشور از عهده ی دانش آموختگان روانشناسی بر می آید.

خواهشمند است به هر طریقی که آن مقام محترم مصلحت میدانند تدابیری اتخاذ گردد تا نسبت به تصحیح و اصلاح کاستیهای ذکر شده اقدام لازم صورت گیرد تا حضور فعال و دلگرم کننده جامعه روانشناسان در امر پیشگیری و سلامت فراهم گردد.
قبلاً از بذل مساعی جنابعالی تشکر می شود.

دکتر شیوا دولت آبادی
رئیس هیات مدیره انجمن روانشناسی ایران
مرجع : سایت انجمن روانشناسی ایران
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

دانش‌آموز متأهل از مدرسه اخراج نمی‌شود
فریب در ازدواج چیست؟
تست/ از نظر دیگران شما چگونه آدمی هستید؟!
از دوره‌های 7 ساله تکاملِ ذهن و شخصیت انسان در طول‌عمر، چه می‌دانید؟
تونل هابه ما آموختند که حتی دردل سنگ هم راهی برای عبور هست، تونل ها راست میگویند ؛ راه است ، حتی از دلِ سنگ! " آنجا كه راه نیست ، خداوند راه را می گشاید... "