شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - 29 Feb 2020
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ / ۱۰:۱۸
کد مطلب: 31719
۰

تاثیر جنسیت در ابتلا به بیماری

تاثیر جنسیت در ابتلا به بیماری
به گزارش  مهر، پروفسور «رابرت رُزنمن»، استاد علوم اقتصاد در دانشگاه واشنگتن، به این نکته اشاره دارد که مردان در بیماری های تک علامتی آسیب پذیری کمتری از زنان نشان می دهند ولی در مریضی های با بیش از یک علامت، مردان آسیب پذیرتر هستند چراکه تعداد علائم بیماری اثرگذاری کمتری بر روی زنان دارد.

اساس این تحقیق بر پایه نظرسنجی انجام شده در سراسر انگلستان است که این اطلاعات از ۲۸۵۹ نفر شامل ۱۴۷۱ مرد و ۱۳۸۸ زن جمع آوری شده است. از سوالات مطرح شده در این نظرسنجی می توان به شادی و رضایت افراد در زندگی، شخصیت و سلامت روحی و جسمی اشاره کرد. رزنمن و همکاران وی از تحلیل پاسخ ها دریافتند که شخصیت و جنسیت در ابتلا به بیماری نقش بسزایی دارد.

در این تحقیق مشخص شد زنانی که دو نوع شخصیت خاص دارند نسبت به دیگر شخصیت ها به بیماری های روحی کمتری دچار می شوند. دسته اول کسانی هستند که نسبت به اطراف سازگاری بالایی دارند و تجربه بالایی در امر روابط عاطفی دارند. دسته دوم آن دسته از افرادی هستند که وظیفه شناسی پایینی دارند و انگیزه کمی برای موفقیت دارند. 

رزنمن در این باره می گوید: «زنانی که سازگاری بالاتری دارند روابط اجتماعی بهتری دارند و حمایت بیشتری برای حل مشکلات روحی می شوند و زنانی که وظیفه شناسی کمتری دارند کنترل مناسب تری بر روی رفتارشان دارند. ولی تغییر شخصیت در مردان اثری بر روی بیماری روحی آنها نمی گذارد.»

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

مثلث کارپمن؛ نگاه روانشناسی به یک سبک زندگی بیمارگون
آمادگی روان شناسان برای کنترل اضطراب کرونا در کشور
در صفحه اینستاگرام یا فیسبوک شما بعد از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟
بررسی تفاوت های سه ویروس شایع؛ از آنفلوانزا تا کرونا
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم