اعلام ظرفیت پذیرش در کنکور ارشد پزشکی

14 تير 1394 ساعت 18:20

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: فردا آخرین مهلت انتخاب رشته در کنکور ارشد گروه پزشکی است و برای پذیرش دانشجو ظرفیتی بیش از ۵ هزار نفر در نظر گرفته شده است.


دکتر محمدحسین پورکاظمی در گفتگو با مهر افزود: کارنامه کنکور کارشناسی ارشد گروه پزشکی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است و ۴۳ هزار و ۹۹۵ نفر کارنامه خود را مشاهده کرده اند.

وی افزود: از میان افرادی که در آزمون شرکت کرده اند، تعداد ۲۲ هزار و ۶۶۳ نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند که تا ساعت ۱۱ امروز یکشنبه ۱۴ تیرماه تعداد ۶ هزار و ۴۱۵ نفر انتخاب رشته خود را تکمیل کردند.

پورکاظمی درباره ظرفیت پذیرش در رشته های علوم پزشکی مقطع کارشناسی ارشد گفت: ظرفیت پذیرش در مجموع دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت، دانشگاه شاهد، پردیس های خودگردان، دانشگاه آزاد، دانشگاه بقیة الله و دانشگاه تربیت مدرس ۵ هزار و ۷۸۴ نفر است.

وی افزود: بر اساس ظرفیت اعلام شده برای پذیرش دانشجو، ۴ هزار و ۳۱۶ نفر در ظرفیت عادی و ۱ هزار و ۵۵۸ نفر در ظرفیت مازاد (به صورت شهریه ای ) پذیرش می شوند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت گفت: مهلت انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی پزشکی ساعت ۲۴ فردا دوشنبه ۱۵ تیرماه پایان می یابد.


کد مطلب: 31880

آدرس مطلب: http://www.migna.ir/news/31880/اعلام-ظرفیت-پذیرش-کنکور-ارشد-پزشکی

میگنا
  http://www.migna.ir