پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - 19 Sep 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۴ / ۱۷:۰۲
کد مطلب: 32183
۰

ایجاد مراکز ترک اعتیاد کودک و نوجوان

ایجاد مراکز ترک اعتیاد کودک و نوجوان
محسن روشن‌پژوه در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه سال گذشته طی توافقی که با ستاد مبارزه با مواد مخدر انجام شد، گفت: مراکز ویژه کودکان و نوجوانان به منظور ترک اعتیاد در استان سیستان و بلوچستان در سال ۹۳ راه‌اندازی شد که در احداث این مرکز، شورای هماهنگی استان و همچنین دانشگاه علوم پزشکی به بهزیستی و ستاد کمک کردند.

به گفته وی، این مرکز به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده و قرار است بر اساس نیاز استان‌ها، چندین مرکز دیگر نیز در مناطق مختلف کشور راه‌اندازی شود.

معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی تاکید کرد: قرار بود بخشی از اعتبارات راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد کودک و نوجوان را ستاد مبارزه با مواد مخدر پرداخت کند و بخشی را نیز بهزیستی، اما با گذشت چند ماه، ستاد هنوز سهم خود را پرداخت نکرده، اما بهزیستی با سهم خود نسبت به ایجاد آن اقدام کرده است.

روشن‌پژوه با اشاره به اینکه امیدواریم در سال جاری همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر در این خصوص بیشتر شود، گفت: استان سیستان و بلوچستان به دلیل وضعیت و شرایط خاص منطقه، به عنوان استان پایلوت انتخاب شد که یک مرکز ویژه دختران و یک مرکز نیز ویژه ترک اعتیاد پسران راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه آخرین مرجع آمار اعتیاد، گزارش ستاد مبارزه با مواد مخدر مربوط به سال ۹۰ است، گفت: بر اساس آن، استان‌ها به سه دسته پرشیوع، کم شیوع و متوسط تقسیم شده‌اند که بر اساس آنها، برنامه‌ریزی‌های لازم برای ترک اعتیاد و درمان معتادان انجام می‌شود.
به گفته معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی، در این دسته‌بندی استان‌هایی مانند لرستان و قزوین جزو استان‌های کم شیوع و استان‌هایی مانند کرمان و خوزستان نیز پرشیوع اعلام شده‌اند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ترم اولی‌ها چگونه باید وارد دانشگاه شوند؟
با این رفتار‌ها فریاد می‌زنید که آدم خوبی نیستید
ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات روان‌شناسی چیست؟
50 درصد «ام آر آی» های تجویزی غیرضروری است
موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاشند که وقت نمی کنند دنبال آن بروند.