جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - 13 Dec 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴ / ۱۹:۵۸
کد مطلب: 32324
۰
معاون مرکز آزمونهای سازمان سنجش آموزش کشور:

شانس قبولی در گروههای آزمایشی علوم انسانی و ریاضی بیشتر است

محمود بسطامی روز پنجشنبه در همایش معرفی رشته های دانشگاهی در سبزوار افزود: هم اکنون 13 هزار صندلی خالی در رشته های دانشگاهی مربوط به گروه آزمایشی ریاضی و بیش از 100 هزار صندلی خالی در رشته های مربوط به گروه علوم انسانی وجود دارد.

وی اظهار کرد: در گروه آزمایشی علوم ریاضی 280 هزار ظرفیت پذیرش وجود دارد در حالی که 167 هزار داوطلب شرکت داشتند. وی ادامه داد: در گروه آزمایشی علوم انسانی نیز 219 هزار ظرفیت پذیرش دانشجو وجود دارد در حالی که 160 هزار داوطلب شرکت داشتند.

وی گفت: این در حالی است که در گروه آزمایشی علوم تجربی 227 هزار ظرفیت پذیرش وجود دارد و تعداد داوطلبان شرکت کننده در این گروه 452 هزار نفر بود. وی همچنین به داوطلبان آزمون سراسری توصیه کرد با مطالعه و آگاهی کامل و در صورت نیاز با مشاوره با کارشناس برای انتخاب رشته اقدام کنند.
وی همچنین به ضرورت آگاهی بیشتر داوطلبان با فرآینده انتخاب رشته اشاره کرد و افزود: باید دست کم دو واحد درسی در مقطع متوسطه را به انتخاب رشته های دانشگاهی اختصاص دهند.

وی همچنین به تاثیر سوابق آموزشی و تحصیلی در آزمون سراسری اشاره کرد و گفت: تاثیر قطعی سوابق تحصیلی بر نتیجه آزمون تا 25 درصد می باشد.

وی ادامه داد: بنا داریم در سالهای آینده تاثیر سوابق تحصیلی و آموزشی در آزمون سراسری را تا 85 درصد افزایش دهیم. رییس دانشگاه حکیم سبزواری نیز در این همایش گفت: این دانشگاه توجه به نخبگان را به عنوان یک راهبرد در پیش گرفته است.

جواد حدادنیا افزود: براساس این راهبرد دانشگاه حکیم سبزواری به کسانی که با رتبه های دو رقمی در این دانشگاه پذیرفته شده اند حقوق ماهیانه پرداخت می کند.
وی اظهار کرد: در دانشگاه حکیم سبزواری با 32 گروه آموزشی بیش از هشت هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند. سبزوار در 237 کیلومتری غرب مشهد مقدس واقع است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

آقایان بخوانند؛ چگونه همسرتان را تشویق کنید تا وزن کم کند؟
هراس از آزمایش، مهم‌ترین چالش مبتلایان به ایدز است
ورزش، راهی برای تنظیم اکسیژن رسانی
فیلم‌هایی که نگاه شما به انسان را به چالش می‌کشند
ميزان هوش، با توانايى تغيير كردن، اندازه گيرى ميشود. آلبرت انشتين