شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ - 23 Mar 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۴ / ۱۳:۱۲
کد مطلب: 32726
۰

چرا رغبت زنان برای حضور در طبیعت، کمتر از مردان است؟

به گزارش هلث، این در حالی است که زنان چنین منفعت بزرگی را از زندگی در نزدیکی طبیعت و یا وقت گذراندن در طبیعت نشان نداده اند و این موضوع ممکن است به این دلیل باشد که مردان گرایش بیشتری برای رفتن و وقت گذراندن در طبیعت دارند.

دایانا گریگسبای توساینت استاد حرکت شناسی و سلامت جامعه در دانشگاه ایلینویز در آمریکا می گوید: خواب ناکافی با کاهش سلامت ذهنی و فیزیکی، عملکرد شناختی و افزایش چاقی ارتباط دارد. اما این مطالعه نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض طبیعت به افراد کمک می کند تا خواب مورد نیاز خود را تامین کنند.

محققان در این مطالعه، اطلاعات سیستم نظارت بر عوامل خطرساز رفتاری مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری را بررسی کرند؛ این اطلاعات ناشی از گزارش های خود افراد در مورد الگوهای خوابشان بود. هدف محققان در این مطالعه این بود که مشخص کنند آیا رابطه ای میان دسترسی به طبیعت و استراحت بهتر وجود دارد یا خیر.


این مطالعه نشان داد، افرادی که 21 تا 29 روز خواب ناکافی گزارش داده بودند نسبت به افرادی که هفت روز یا کمتر خواب ناکافی گزارش داده بودند، دسترسی کمتری به طبیعت داشتند. این مطالعه همچنین نشان داد که رابطه میان خواب بهتر و قرار گرفتن در معرض طبیعت در میان مردان قویتر از زنان بود و این موضوع می تواند به این دلیل باشد که مردان بدون نگرانی از ایمنی خود از طبیعت لذت می برند.

این مطالعه همچنین نشان داد که این رابطه در میان افراد بالای 65 سال قویتر بود.به گفته محققان، این مطالعه انگیزه ای برای خانه های سالمندان و جوامعی که از سالمندان و افراد بازنشسته نگهداری می کنند ارائه می دهند تا ساختمان های خود را به گونه ای طراحی کنند که نور بیشتری داشته باشند، مسیرهای طبیعی ایجاد کنند و فضاهای سبز در اطراف ساختمان های خود درست کنند ؛ همچنین فضاهای طبیعی بی خطری ایجاد کنند تا مردان و زنان بتوانند بدون نگرانی به انجام فعالیت در خارج از این ساختمان ها تشویق شوند.
این مطالعه در مجله Preventive Medicine منتشر شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کایروپراکتیک، درمان بدون دارو و جراحی!
فنلاند؛ شادترین کشور جهان نام گرفت
در دید و بازدید‌های نوروزی، کنجکاوی ممنوع!
ریشه رفتار های پرخطر در چهارشنبه سوری
اغلب وقتی امیدت رو از دست می دی و فکر می کنی که این اخر خطه، خدا از بالا بهت لبخند می زنه و میگه: آرام باش عزیزم، این فقط یک پیچه نه پایان...