پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 23 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۴ / ۱۰:۰۴ -
16 Sep 2015
کد مطلب: 33071
۰

افسردگي به خاطر نرفتن به دانشگاه

با سلام خدمت شما مخاطب گرامي، شما چند دليل اصلي براي افسردگي خود بيان کرديد که اصلي ترين آن نداشتن شغل مناسب بود اما چون شغل مناسب را به رفتن به دانشگاه منوط مي دانيد و رفتن به دانشگاه را به رفتن خدمت سربازي منوط مي دانيد با توجه به اظهارات شما 2 سوال از شما مي پرسم:

1-تمايل داريد فقط شاغل باشيد؟

2-تمايل به داشتن شغلي با تحصيلات بالا داريد؟

ابتدا بايد تکليف خودتان را مشخص کنيد که مي خواهيد در کدام دسته قرار بگيريد. اگر مورد اول را انتخاب کرديد، مي توانيد به خدمت سربازي برويد و بعد از آن يک شغل آزاد انتخاب کنيد اما اگر دسته دوم را انتخاب کرديد، مي‌توانيد در حين خدمت هم براي ادامه تحصيل مطالعه کنيد. بسياري از افراد در دوران سربازي مطالعه کرده‌اند و بعد وارد دانشگاه شدند و با توجه به سيستم‌هاي دانشگاهي زيادي که در کشور داريم، مي‌توانيد به صورت غيرحضوري و خودخوان و حتي بدون آزمون سراسري وارد دانشگاه شويد. با اين حال استنباط من اين است که شما دچار سردرگمي و ترس از آينده شده‌ايد و مشکلات را بزرگ‌نمايي مي‌کنيد. با توجه به سن‌تان هنوز براي ادامه تحصيل و داشتن يک شغل مناسب فرصت داريد، با اين حال دچار دلمردگي شده‌ايد؛ بنابراين استرس و افسردگي يا بهتر است بگويم نگراني شما بيشتر به دليل نداشتن توانايي براي انتخاب بين چند گزينه است و ترس از انتخاب و آينده سبب شده،  تاکنون هيچ انتخابي نداشته باشيد و با اين که حدود 5 سال از زمان خدمت سربازي شما مي‌گذرد هنوز در تصميم‌گيري مردد هستيد.

 

7 توصيه براي خروج از سردرگمي

با اين حال به اين چند توصيه عمل کنيد:

1-ابتدا مسير و هدف‌کاملا روشني براي خودتان مشخص کنيد چون اهداف مبهم موجب سردرگمي مي شود.

2-توانايي‌هايتان را باور و آن‌ها را به خودتان يادآوري کنيد.

3-اهداف‌تان را علاوه بر کوتاه‌مدت براي بلندمدت هم برنامه‌ريزي کنيد.

4-شروع کنيد چراکه شروع هرکاري استرس خودش را به همراه دارد و چون شما ترس از روبه رو شدن با اين استرس را داريد از آن سر باز مي‌زنيد. تصميم به شروع، يک هدف نقطه آغاز کار شماست و تا استارت اوليه نخورد شما همچنان در سردرگمي قرار داريد.

5-به خودتان اعتماد کنيد و بر داشته‌هايتان متمرکز شويد نه بر هرآنچه تاکنون از دست داده‌ايد.

6-در حال زندگي کنيد و به آينده بينديشيد. چراکه زندگي در گذشته انسان را از ورود به آينده دور مي‌سازد و بعد از گذشت چند سال، مي‌بينيد هنوز در نقطه شروع هستيد.

7-بين انتخاب‌هاي‌تان ببينيد کدام يک بيشترين سود و کمترين ضرر را براي شما به همراه دارد و همان را انتخاب کنيد.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!