شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ - 24 Aug 2019
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ / ۱۱:۱۰
کد مطلب: 33142
۰
۳

ازدواجی موفق با استفاده از مدل 5 بُعدی

با توجه به بالا رفتن آمار طلاق در کشور در سال‌های اخیر، نیاز بسیار زیادی به بالا رفتن سطح اطلاعات در حوزه‌ی روان‌شناسی و آسیب‌شناسی ازدواج در بین افرادی که می‌خواهند شریک زندگی خود را انتخاب نمایند احساس می‌شود.

دکتر نسرین تهرانی، متخصص روان‌شناسی در خصوص روش‌ها و آخرین متدهای مورد استفاده برای حل مشکلات زناشوئی و نیز پیشگیری از آن‌ها در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: فرد برای ورود به این مرحله از زندگی باید آمادگی، مهارت و دانش ضروری این حیطه را به دست آورد و در غیر اینصورت متوسل به روش کوشش و خطا خواهد شد که البته این روش همیشه فرد را به پاسخ درست نخواهد رساند و این واقعیتی است که امروزه بر جامعه ما حاکم است.

وی افزود: در این خصوص برنامه‌ای حدود 18 سال پیش طرح‌ریزی شده و طی 18 سال مراحل تکامل خود را طی نمود. این برنامه شامل ارزیابی و سنجش اولیه و طراحی ماتریس شخصیت 2 نفر و در مرحله بعد طراحی مدل 5 بُعدی ارتباط دو نفر و در مرحله سوم طراحی نقشه مسیر زندگی 2 نفر و در مرحله‌ی چهارم خنثی‌سازی عوامل جدایی و طلاق بر مبنای فاکتورهای شناخته شده طلاق تاکنون است.

وی اضافه کرد: در نهایت به تنظیم عهدنامه پرداخته، کلیه عوامل خنثی شده و کلیه تفاهم‌ها و توافقات در عهدنامه درج شده و تمامی بندها توسط دو نفر امضاء می‌گردد. البته تمامی بندها به لحاظ اصول مبانی حقوقی و قانونی با مشاور هماهنگ گردیده و در نهایت تأییدیه‌های مشاورین سلامت: پزشکی، روان‌شناسی، مشاورین مذهبی و حقوقی امضاء می‌گردد. در پایان نیز خانواده‌های دو طرف به عنوان شهود امضا می‌کنند و عهدنامه در دفتر ثبت اسناد ثبت می‌گردد و در نهایت توافق امضا شده به عنوان قوانین زندگی تدوین شده در این کتابچه در بند شروط ضمن عقد قرار گرفته و جنبه حقوقی پیدا می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

Iran, Islamic Republic of
واقعا واقعا کار ارزشمندی است!!! اما الان این مدل 5 بعدی کجاست؟ پرسشنامه ها و ابزارهای سنجش آن را چگونه می توان تهیه کرد؟
United States
خدا رو شکر که بالاخره یک کار علمی منسجم در این زمینه انجام شد.
Iran, Islamic Republic of
باید به خانم تهرانی گفت که زندگی با امضاء درست نمیشه خانم متخصص عزیز!
معجزه ارتباط پدربزرگ و مادربزرگ ها با نوه ها
همسرتان را چقدر می‌شناسید؟
راهکاری برای کاهش پرخاشگری و افزایش سلامت روانی سربازان
چه بخوریم که قلب‌مان سالم بماند؟
مردم هرگز خوشبختی خود را نمیشناسند اما خوشبختی دیگران همیشه جلو دیدگان آنهاست به داشته هاي خود عميق تَر نگاه كنيم