پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 9 Jul 2020
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۴ / ۰۸:۲۰
کد مطلب: 33152
۳
۵
گزارش «فردا» از دیدگاه برخی دختران راجع به همسر دوم شدن

48 درصد دختران جوان، تمایل دارند همسر دوم شوند/ دختران مجرد در این رابطه چه می گویند؟

48 درصد دختران جوان، تمایل دارند همسر دوم شوند/ دختران مجرد در این رابطه چه می گویند؟
به نقل از سايت فردا
-
این آماری بود که محمد صالح طیب‌نیا، یکی از اساتید دانشگاهی اعلام کرده و گفته: روزی در این کشور دختران راهپیمایی خواهند کرد تا بتوانند ازدواج دوم را رواج دهند. در حال حاضر اگر تمام پسران به سن ازدواج رسیده ازدواج کنند، حدود ۷ تا ۸ میلیون دختر آماده به ازدواج خواهیم داشت که ازدواج نکرده‌اند و این معضل خواهد بود.

پس از انتشار این آمار به گفتگو با چند دختر مجرد نشسته ایم، که در ادامه می خوانید:
 
حاضرم مجرد بمانم اما همسر دوم نشوم!
 
الناز 27 سال دارد و ازدواج نکرده است، وقتی که آمار 48 درصدی تمایل دختران مجرد برای ازدواج به عنوان همسر  دوم را می شنود، تعجب می کند و می گوید: خانم ها ذات شان حسود است و بعید می دانم 48 درصد از دختران موافق ازدواج به عنوان همسر دوم باشند!

این دختر 27 ساله می افزاید: مگر همسر اول آن مرد چه گناهی کرده است که باید هوو بر سرش بیاید؟ من به شخصه حاضرم تا آخر عمرم مجرد بمانم، اما زندگی هیچ زنی را خراب نکنم!
او بیان می کند: من آدم حسودی هستم و خودم هم بعید می دانم بعد از ازدواج حاضر شوم شریک زندگی ام را با خانم دیگری تقسیم کنم!

الناز ادامه می دهد: مردی که خانمی را برای زندگی انتخاب کرده است و بعد از مدتی سراغ من می آید تا همسر دومش باشم، از نظر من قابل اعتماد نبوده و امکان دارد من هم روزی دلش را بزنم و دنبال نفر سومی بگردد.
 
دوست ندارم شوهری داشته باشم که بخشی از فکر و ذهن او برای من باشد
 
زهرا، دختر 23 ساله ای که تا به حال ازدواج نکرده است در این رابطه می گوید: به هیچ وجه دوست ندارم شوهری داشته باشم که تنها بخشی از فکر و ذهن او برای من باشد.

او ادامه می دهد: همسر دوم شدن به معنی ورود به زندگی مشترکی است که به دلایل مختلف از هم پاشیده شده یا در حال فروپاشی است. بر این اساس مردی که اقدام به برقراری ارتباط با زن دیگری ( که من باشم) می کند، یعنی دچار مشکلاتی با همسر اول خوده بوده است. بنابراین دو نکته اهمیت دارد: یک اینکه آیا به همسر اول خود حقیقت را گفته است یا خیر؟ که عموما در 80 در صد مواقع مرد از گفتن این موضوع به همسر اول خود خودداری می کند. پس چنین مردی اصلا قابل اعتماد نیست. زیرا صداقت اولین و مهمترین ویژگی برای تشکیل یک زندگی است و موضوع دوم این است که هیچ زنی، حتی یه زن روشنفکر دوست ندارد شوهر خود را با زن دیگری تقسیم کند و البته این خواسته کاملا منطقی به نظر می رسد، زیرا که من هم روزی که ازدواج کنم هرگز نمی خواهم همسرم زن دیگری داشته باشد.  
 
مشکلات مالی امانم را بریده است
 
راحله دختری 31 ساله است و شرایط مالی زندگی اش مناسب نیست. مدتی در یکی از شرکت های خصوصی مشغول به کار بوده اما کارش را از دست داده است و 5 سال است بیکار شده است.

او میگوید پدرم معتاد است و همین موضوع باعث شده تا من برخی از خواستگارانم را به خانه راه ندهم. متاسفانه نگاه معنادار فامیل و آشنایان آزارم می دهد و مدت هاست که با اطرافیانمان رفت و آمد نمی کنم.

راحله می افزاید: خواستگاران زیادی داشتم اما با دیدن پدرم، بهانه های مختلفی می آوردند و من را نمی پسندیدند.

این دختر 31 ساله می گوید: هم سن و سالان من هنوز ازدواج نکرده اند، اما کار می کنند و از عهده مخارجشان بر می آیند. همین موضوع باعث شده که مجرد ماندن به آنها آسیب جدی وارد نکند.

او نظرش در رابطه با همسر دوم شدن مثبت است و می گوید: اگر شخصی که برای ازدواج مناسب باشد و قرار باشد من همسر دومش بشوم، می پذیرم، زیرا که مشکلات روانی و مالی پیش آمده، امانم را بریده است.
 
ازدواج با مردی که زن دارد، هیچ اشکالی ندارد
 
بهاره دختری 35 ساله که تا امروز ازدواج نکرده و مدتی است با مرد متاهلی آشنا شده است. مردی که همسر اولش را دوست دارد اما برخی رفتارهای همسرش، او را آزار می دهد. 

بهاره می گوید: روز اولی که آرش راجع به مشکلات زندگی اش برایم صحبت می کرد، دلم برایش سوخت و دلم می خواست آن چیزهایی که در زندگی اش کم دارد را برایش فراهم کنم.

او با خوشحالی ادامه می دهد: آرش می گوید هر زمانی که از خواب بیدار می شود، لیلا (همسر اولش) خواب است و صبحانه را تنها می خورد. برای همین من هر روز قبل از اینکه سر کار بروم صبحانه خوشمزه ای برای آرش فراهم می کنم و برایش می برم.
 
این دختر 35 ساله می گوید: به نظر من، ازدواج با مردی که دوستش داری، حتی اگر ازدواج هم کرده باشد، هیچ اشکالی ندارد. زیرا که آرش از ازدواجش راضی نیست و من را هم دوست دارد.

بهاره در پاسخ به این سوال که آیا لیلا از ارتباط تو با آرش اطلاعی دارد؟ پاسخ می دهد: لیلا همه چیز را می داند و گاهی اوقات که به آرش زنگ می زند و آرش جواب تلفنش را نمی دهد، با من تماس می گیرد و می پرسد، آرش کجاست؟
 
 
 
مرجع : فردانيوز
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

منتظر
Russian Federation
سلام علیکم
آفرین بر فهم چنین دخترانی ،انسان به آب و غذا نیاز دارد واگر آب و غذای سالم بدست نیاورد ناچار است برای ادامه حیاط هر چیزی را بخورد نیازهای جنسی نیز چنین است اگر از راه مشروع ارضاء نشود مطمئنا انسان را به انحراف می کشاند مگر اینکه انسان ایمان بسیار قوی داشته باشد و بتواند خود را از شر شیطان رها سازد لذا ازدواج با یک مرد متإهل و زن دوم شدن بهتر از مجرد ماندن تا پایان عمر و محروم شدن از لذتهای حلال و لذت فرزند دار شدن است من خودم شاهد بودم که مردی دو زن داشت وشغلش هم دامدار بود من در مزرعه پدرم شاهد قضیه بودم زمانی که مرد با گوسفندانش به طرف مزرعه خودش امد هر دو زنش با فلاکس آب به استقبال همسرشان رفتند و این صحنه برای من بسیار جالب بود و این دو زن نیز در خانه مانند دو خواهر در کنار همسرشان هستند فقط باید در جامعه فرهنگ سازی شود در جامعه ای که پسران جوان به دلایل متعدد ازدواج نمی کنند بهترین راه برای کاهش فساد در جامعه همین است
رعنا
Iran, Islamic Republic of
اما نظر من به عنوان یک دختر با شما فرق دارد
ریشه تمام دخترهایی که گرایش به زن دوم شدن دارند فقر است چون فقیر هستند و خواستگاری ندارند تن به چنین ازدواج هایی میدهند
و بنظر من مجرد ماندن بهتر از بنا کردن زندگی خود روی ویرانه های یک زندگی دیگر است
امیدوارم کشورم ایران به جای فرهنگ سازی چند همسری برای کسب علم فرهنگ سازی کند
غذای سالم باید خورد وقتی غذای سالم موجود نیست با خوردن غذای فاسد مرگ خود را جلوتر می اندازیم
این مثال با داشتن میل جنسی خیلی مطابقت داره
Iran, Islamic Republic of
گاهی توی اخبار میبینم که جمعیت پسران مجرد از دختران مجرد اون کشور بیشتره. آیا این دلیل میشه که زنان اون کشور چند شوهر داشته باشند؟
نتیجه نگاه شما و حمایت امثال شما از چند همسری متاسفانه این شده که امروزه زنان زیادی برای انتقام و ... به مردهای دیگه روی میارن.
ضمنا در مطلبتون خوندم که این یکی از مصاحبه شوندگان مخافتشون رو با چندهمسری مردان به دلیل حس حسادت زنانه میدونن. واقعا که جای تاسفانه مخالفت زنان با چند همسری مردان رو حسادت نامگذاری کرده و مخالفت مردان با چندهمسری زنان رو غیرت...
یه دختر
Iran, Islamic Republic of
دم از امام حسین می زنیم. از عاشورا و حق می گیم و دلیل تباهی جامعه زمان امام رو عمل نکردن به دستور خدا و پیغمبرش می دونیم اما به خودمون که میرسه عملکردمون فرقی نداره.
یکسری به سایت های ایرانی و خارجی بزنین و به لحاظ روانشناسی و اجتماعی و... بررسی کنید ببینید چند درصد از مردان تک همسر هستند؟ چرا تعدد زوجات که صریحا در قرآن اعلام شده خیانت نام گذاری می کنید؟ برگردید به جامعه به مشکلات عاطفی زنان و دختران بی سرپرست و یکم منصف باشید‌. با تمام اختیاراتی که به زن اول با قانون تک همسری دادین باعث شدین از روی حسادت و قضاوت عجولانه به مدت زمان اندکی زندگی خودش و بچه هاش رو به آتش بکشید. باعث شدین زنان اول که تحت حمایت مرد در زندگی به لحاظ عاطفی، جسمی و روحی هستند تا این حد نسبت به سو استفاده از همجنسانشون ظالم یا بی تفاوت باشن. زن ها و دختران زیادی رو از حق داشتن خانواده سالم محروم کردین باعث شدین که از اضطرار و اجبار به گناه بیفتن مورد سو استفاده قراربگیرن و شخصیت، لطافت و زنانگیشون مورد تعدی و تجاوز قرار بگیره. ازدواج حق مسلم هر زنی هست، داشتن خانواده و فرزند حق مسلم هر انسانی هست. ازدواج و نکاح سنت پیامبر هست و شما این که سنت هست رو اینقدر برای زنان سرپرست خانوار، مطلقه و دختران سن بالا با این شرایط سخت، غیرممکن و شرم آور کردین. با قانون تک همسری به دست خود زن ها تیشه به ریشه ی زندگی هاشون زدین و جای تاسف هست که بسیاری زنان تا این حد به سرنوست همجنسان و دختران جامعه اشون بی تفاوتن‌. غیرت از آن خداست و آن را در وجود مردان قرار داده با فشار برای ازدواج، صیغه های پنهانی و... مسیولیت و غیرت پذیری مردان رو‌ نگیرین و اون ها رو تا این حد نسبت به نوامیس جامعه بی تفاوت نکنید.
بخاطر خدا منصف باشید و حکم حلال قران را که حق مرد و زن هست به میل حرام ندونین.
پگاه
Romania
به نقل از جماران، آیت الله موسوی بجنوردی پدر همسر سید حسن خمینی و مدیرگروه فقه و حقوق پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی در گفت و گویی، مشروعیت همسر دوم را در شرایط امروز به گونه ای جدی زیر سوال می برد و با تأکید بر این که همسر دوم مصداق شکنجه همسر اول است؛ دیدگاهی بر خلاف فتوای مشهور فقیهان را در این باره مطرح می کند.

آیت الله موسوی بروجردی:

ببینید ما وقتی که از حقوق زن در اسلام سخن می گوییم، حرف هایی جدی داریم. من معتقدم که هیچ مردی نمی تواند دو تا زن بگیرد. این تعدد زوجات برای سرپرستان یتیمان است. قرآن می فرماید، «شما سرپرستان یتیمان مبادا کالای خوب را برای خودتان بردارید و کالای بد را برای یتیمان بگذارید و در ادامه نیز می فرماید، ای سرپرستان یتیمان اگر خوف دارید و مى ترسید از اینکه (به هنگام ازدواج با دختران یتیم ) عدالت را رعایت نکنید، (از ازدواج با آنان ، چشم پوشى کنید و) با زنان پاک (دیگر) ازدواج نمایید، دو یا سه یا چهار همسر، و اگر مى ترسید عدالت را (درباره همسران متعدد) رعایت نکنید تنها یک همسر بگیرید...»

اما باید توجه کنید که این اصلا به ماها ربطی ندارد که بتوانیم دو، سه یا چهار تا زن بگیریم. این تعدد زوجات مربوط به سرپرستان مال یتیمان است. فراموش نکنیم که باز هم در ادامه همان آیه خداوند می فرمایند، اگر در مورد آن ها هم نمی توانید عادل باشید، یکی بیشتر نمی توانید بگیرید. ببینید اگر دومی را گرفتید، اولی باطل است چون در مقام حکم وضعی تعریف می شود و نه حکم تکلیفی. به خدا قسم اسلام غریب است. متاسفانه با شهوات خودمان تفسیر به رای می کنیم و همین سبب پیدایش اشکالات می شود.
امیدوارم کافی باشه....
و ده ها مقاله روانشناسی دیگه در باب مضرات ازدواج دوم و بیماریهای روحی و روانی که زن اول و زن دوم و خود مرد بهش دچار خواهند شد که در اینترنت موجوده

خداوند در قران در سوره نسا هم فرموده که شما هرگز نمی توانید بین زنانتان به عدالت رفتار کنید پس به یکی بستده کنید.

خوشبختانه که تو ایران مرد دوزنه بسیار کمه و مورد نکوهش
شرحی بر نظریه های رشد اخلاقی
چه کسانی احساس «شرم سمی» دارند؟
درباره‌ هورمون نوراپی‌نفرین و فواید آن
بدن های رنجیده
ارثی به جامانده از اجداد: خجالتی و کم رو بودن
فوق‌ تخصص بیماری‌های عفونی: ماسک پارچه‌ای بزنید؛ همین!
جزئیات برگزاری آزمون دکتری اعلام شد/ زمان توزیع کارت
کارهایی که باعث می شود احساس ثروتمند بودن کنید
علم روانشناسی در بازاریابی محصولات فناوری
راه‌های پذیرش اشتباه؛ چگونه اشتباهتمان را بپذیریم؟
کورى عاطفى در زندگى مشترک
تلقین چیست و چطور از قدرت آن استفاده کنیم؟
شايد شخصي آنقدر ميل به درك شدن دارد، ميل به دوست داشته شدن ندارد