شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 16 Dec 2017
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ / ۰۹:۲۳ -
7 Nov 2015
کد مطلب: 33813
۰

شناسایی و درمان زودهنگام اختلالات روانی کودکان

شناسایی و درمان زودهنگام اختلالات روانی کودکان
بر اساس مطالعات یک تیم بین‌المللی، سنگدلی و بی احساسی مرتبط با اختلالات روانی در بزرگسالان، در کودکان نوپا و نوزادان نیز قابل تشخیص است.

علائم اختلالات روانی در کودکان از سن سه سالگی قابل تشخیص است. عدم درمان این اختلال باعث می‌شود که کودکان در آینده به یک فرد جامعه‌ستیز بدل شوند.
اوا کیمونیس، استاد روانشناسی دانشگاه نیو ساوث ‌ولز تحقیقات این تیم بین‌المللی را رهبری کرده است.
محققان با بهره‌گیری از مشارکت والدین، ارائه پرسشنامه‌ها و برنامه‌های کامپیوتری مخصوص کودکان، بیش از ۲۰۰ کودک ۳ تا ۶ ساله را به لحاظ روانی مورد ارزیابی قرار دادند. نتایج به دست آمده که در نشریه روانشناسی کودک منتشر شده‌ است، نشان می‌دهد که ۱۰ درصد از کودکان مورد مطالعه از علائم اختلالات روانی رنج می‌برند. این شیوه ارزیابی پیش از این در بررسی کودکان بزرگ‌تر و نوجوانان نیز مورد استفاده قرار گرفته بود.
در شیوه جدید از پرسشنامه‌های مخصوصی استفاده شد تا میزان اعتبار و پایایی تست تعیین شود. دکتر کیمونیس در مصاحبه‌ای این چنین گفت: «نتایج به دست آمده نشان می‌دهند کودکانی که از ویژگی‌های مربوط به اختلالات روانی رنج می‌برند، در پردازش احساساتی که در نوجوانان و بزرگسالان نمود می‌یابد، با مشکل مواجه هستند.»

او در ادامه افزود: «این کودکان در مقایسه با همسالان عادی‌شان قادر به تشخیص حالات عاطفی اطرافیان خود نیستند و پریشانی دیگران به هیچ وجه باعث ناراحتی و آشفتگی آنها نمی‌شود.» به زعم او، شیوه ارزیابی جدید نقش قابل توجهی در تشخیص وضعیت کودکان در قبال اختلالات روانی دارد.
مرجع : الو دكتر،منبع اصلي NHS
نام شما

آدرس ايميل شما

چطور شکست عشقی خود را فراموش کنیم؟!
ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
لبخند بزنید و بگذارید همه بدانند که امروز بسیار قوی تر از دیروزتان هستید!