پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 14 Dec 2017
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ / ۱۶:۵۹ -
16 Nov 2015
کد مطلب: 34005
۰
استاد دانشگاه و پژوهشگر علوم روانشناسی مطرح کرد؛

دلیل اصلی پرخاشگری، انزوا و عدم تمرکز دانش آموزان

دلیل اصلی پرخاشگری، انزوا و عدم تمرکز دانش آموزان
دکتر سعید عزیزی استاد دانشگاه و پژوهشگر علوم روانشناسی در همایش اولیا و مربیان در حسینیه رازی به تاثیرات شبکه های اجتماعی و ماهواره ای – رسانه ای و مجازی پرداخت.

سعید عزیزی گفت: دلیل اصلی پرخاشگری، انزوا و عدم تمرکز دانش آموزان و برخی از بزرگسالان را استفاده بیش از حد مجاز از وسایلی از قبیل موبایل و تبلت عنوان کرد. امروزه موبایل جزو لاینفک زندگی هر شخصی شده و استفاده از آن به شدت رو به افزایش است، با چنین اوضاعی به زودی نقش خانواده ها در جامعه کمرنگ خواهد شد چرا که ظاهرا خانواده ها در کنار هم زندگی می کنند اما هر کس در خانه به نوعی مشغول استفاده از موبایل است و کمتر توجهی به دیگر اعضای خانواده دارد.

عزیزی در پایان خاطر نشان کرد: مشکل جامعه ی ما عدم آگاهی است. برگزاری این چنین همایش ها و کلاسها به طور حتمی تاثیرات بسیار مثبتی خواهد داشت، البته فضای مجازی و برنامه های ارتباطی در برخی موارد جنبه ی مثبت و مفیدی هم دارد، ولیکن اینکه باید هر شخصی نحوه ی مدیریت شخصی خود را ارتقاء دهد و غرق در این صفحات و برنامه ها نشود.
مرجع : شبکه خبر دانشجویان البرز (اسنا)
نام شما

آدرس ايميل شما

ریشه های حسادت چیست ؟ درمان حس حسادت
۵ ویژگی زنان که برای مردان جذاب است!
روانشناسی تمسخر و شوخی!
چرا وقتی در صف می ایستیم عصبانی می شویم
برای شنا کردن به سمت مخالف رودخانه قدرت و جرات لازم است وگرنه هر ماهی مرده ای هم می تواند از طرف موافق جریان آب حرکت کند.