يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 29 Mar 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۵ آذر ۱۳۹۴ / ۱۲:۳۹
کد مطلب: 34198
۰

رابطه معکوس بازنشستگی و سلامت؟!

رابطه معکوس بازنشستگی و سلامت؟!
مطالعهٔ بیش از 83000 امریکایی 65 سال به بالا نشان داد که بی‌کاری یا بازنشستگی، حتی بدون در نظر گرفتن عواملی مانند سیگار کشیدن یا چاقی خطر ایجاد مشکلات برای سلامت را زیاد می‌کند.
جی اولشنسکی، استاد دانشگاه ایلینوی و سخنگوی فدراسیون تحقیق سالخوردگی امریکا، گفت: «ما می‌دانیم که باقی ماندن بر سر کار فایده دارد. کار نکردن به حد پایین‌تری از سلامت کلی می‌انجامد.»
با این حال اوشنسکی که در این مطالعه دست نداشت، اضافه کرد: «این مطالعه ثابت نمی‌کند که کار کردن انسان را سالم نگه می‌دارد. نمی‌شود گفت که چون کسی بازنشسته شده، سلامتی‌اش را از دست داده یا اینکه کسی که همچنان کار می‌کند، باعث شده سالم بماند. البته، آدم‌های مریض به بازنشستگی متمایل‌ترند.» اما اگر کسی توان کار کردن دارد، باید به کار کردن ادامه بدهد. اگر به کار کردن ادامه بدهید، شانس سالم ماندن بیشتری دارید.

این گزارش در شمارهٔ سپتامبر نشریهٔ پیشگیری از بیماری مزمنِ مرکز کنترل و پیشگیری ایالات متحده منتشر شد. برای این مطالعه که توسط دایانا کاچان از دانشگاه میامی انجام گرفت، محققان از داده‌های مشاهداتی دولتی مربوط به 83000 فرد 65 سال به بالا، از سال 1997 تا 2011 استفاده کردند.

بر طبق این مطالعه، سلامت افراد به مشغول به کار در اشغالی که به فعالیت جسمی نیاز دارند، در معرض کمترین خطر بود. مثلاً کارگران خدماتی کمترین خطر ابتلا به بیماری‌هایی داشتند که کارایی آنها را محدود کند.
محققان دریافتند که کارگران یدی کمترین خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن و کاهش عملکرد را دارند. سلامت بهترِ کارگران یدی ممکن است به خاطر میزان فعالیت جسمانی آنها باشد.
-
بازنشستگی برای سلامتی خوب نیست
-
به گزارش پایگاه everydayhealth، این مطالعه بر روی 83 هزار سالمند آمریکایی 65 سال به بالا انجام شد و نشان داد بازنشسته یا بیکار بودن با خطر ابتلا به فقر سلامت و حتی قرار گرفتن در معرض استعمال دخانیات و چاقی همراه است. البته به گفته محققان اینطور نیست که سالمندان بازنشسته تصور کنند اکنون سلامتشان به طور کامل به خطر افتاده است اما واقعیت این است که هرچه بیشتر از نظر کاری فعال باشید، بیشتر سالم خواهید ماند.

این گزارش در نشریه پیشگیری از بیماری های مزمن در ماه جاری میلادی به چاپ رسیده است و نشان می دهد حفظ ارتباطات کاری و اجتماعی در سالمندان برای سلامت سالمندان و جلوگیری از مخاطرات بهداشتی مفید است.
هم اکنون سن بازنشستگی در ایالات متحده آمریکا 65 سالگی است و این افراد 22 درصد نیروی کار آمریکا را تا سال 2022 تشکیل می دهند.
مرجع : سلامانه
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

همکاری مشترک ‌وزارت بهداشت و سازمان نظام روان شناسی در اجرای پروتکل مداخله روانی بیماران کرونایی
در مواجهه با بیماری ها، آیا فقط باید از علم پزشکی استفاده کرد یا دعا و نیایش هم کاربرد دارد؟
سازمان جهانی بهداشت: کرونا به این زودی نمی‌رود
ماهیت روان‌پلیدی ترامپ و تجاوز به عراق
در نهان به آنان دل می بندیم ؛ که دوستمان ندارند و در آشکار از آنان که دوستمان دارند غافلیم شاید این است دلیل تنهایی ما... دکتر علی شریعتی