چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 19 Feb 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ / ۱۴:۲۷
کد مطلب: 34404
۱

اختلالات انطباقی در اين دسته دانشجویان شایع‌تر است!

دکتر احمد حاجبی در گفت‌و‌گو با آنا با توجه به 16 آذر روز دانشجو، گفت: دانشجویان نیز می‌توانند مانند سایر اقشار جامعه دچار مشکلات روحی و روانی شود اما برخی مشکلات در دانشجویانی که برای ادامه تحصیل از شهرستان به کلانشهرها از جمله تهران می‌آیند شایع‌تر است.

رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت، افزود: این دسته از دانشجویان به دلیل تغییر شرایط زندگی و استقلال دچار اختلالات انطباقی می‌‌شوند.

وی عنوان کرد: هر چه دانشجویان قبل از سفر به تهران آمادگی روانی داشته باشند این مشکل در آنها کم‌تر دیده می‌شود، هم چنین در این میان خانواده‌ها نقش بسزایی در بروز یا کاهش این مشکل در دانشجویان دارند.

حاجبی در ادامه گفت: اختلال انطباقی با تظاهرات افسردگی، اضطرابی و یا هر دو علامت به صورت همزمان بروز می‌یابد که این علائم در کیفیت تحصیلی دانشجویان نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد.

رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت، تصریح کرد: به دلیل پیشگیری از بروز این مشکل به خانواده‌ها توصیه می‌شود قبل از سفر فرزندشان به کلانشهرها از جمله تهران حتما به مراکز مشاوره مراجعه کنند تا دانشجو از نظر روحی و روانی آمادگی لازم را داشته باشد و همچنین توصیه می‌شود خانواده‌ها ادامه تحصیل فرزندشان در یک شهر دیگر را به عنوان استقلال کامل آنها تلقی نکنند و نقش نظارتی و حمایتی خود را حفظ کنند و به صورت مستمر با آنها در ارتباط باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سه اختلال مرتبط با اضطراب که ممکن است درباره آن‌ها ندانید
يك روانشناس مطرح در بين نامزدهاي انتخاباتي مجلس تهران
پیشنهاد تاسیس وزارتخانه سلامت روان، غیرعملی و غیرکارشناسی است
هشدار انجمن علمی روان‌پزشکان ایران نسبت به سلامت روانی مردم
ميزان هوش، با توانايى تغيير كردن، اندازه گيرى ميشود. آلبرت انشتين