شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - 20 Jul 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ / ۲۳:۴۶
کد مطلب: 34479
۱

توضیحات مشاور عالی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره درباره گذراندن دوره کارورزی

توضیحات مشاور عالی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره درباره گذراندن دوره کارورزی
دکتر محمد حاتمی، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت : فارغ‌التحصیلان روان شناسی و مشاوره برای دوره کـــارورزی، نه تنها نباید پولی پرداخت نمایند؛ بلکه شایسته است از درآمد حاصل از خدمات کارورزی، سهمی به آنها پرداخت شود.
مشاور عالی و معاون امور کمیسیون‌ها و نظارت حرفه‌ای سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، که به دعوت دانشگاه آزاد واحد تنکابن جهت سخنرانی، جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های روان‌شناسی و مشاوره در این دانشگاه حضور یافته بود، اعلام کرد : ‌شورای مرکزی سازمان آیین‌نامه کارورزی را به این دلیل که برخی با سوء استفاده از آن مقادیر هنگفتی از فارغ‌التحصیلان دریافت می‌کردند و زمینه سوء استفاده را برای برخی فراهم کرده بود، لغو نمود. اما گذراندن کارورزی به مدت 500 ساعت زیر نظر استاد ناظر جهت دریافت پروانه اشتغال ضروری است و فارغ‌التحصیلان باید کارورزی را پس از فراغت از تحصیل در مراکز، دفاتر و واحدهای روان‌شناسی ارگان‌ها و نهادهای مورد تایید سازمان بگذرانند. بنابراین دیگر ضرورتی ندارد پرونده‌ای در سازمان تشکیل شود و حکم استاد ناظر داشته باشد.
به گفته وی فارغ‌التحصیلان کما فی السابق دوره کارورزی خود را می‌گذرانند. البته لازم به ذکر است کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های تربیت درمانگر از این امر مستثنی هستند.
مرجع : psycho press
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

با تغییر در سبک زندگی با پدیده پدران غایب مواجه هستیم
«ده باور غلط عامل اصلی نابهنجاری‌های روانی» از دیدگاه آلبرت الیس
نپذیرفتن شخصیت فردی، عامل تنش های رفتاری در افراد
تصاویر/ مراسم افتتاحیه دوره آموزشی توجیهی مجریان طرح نماد
خوشبختی یعنی بدست آوردن یک زندگی و تقسیم آن با دیگران!