جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - 15 Nov 2019
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ / ۲۳:۴۶
کد مطلب: 34479
۱

توضیحات مشاور عالی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره درباره گذراندن دوره کارورزی

توضیحات مشاور عالی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره درباره گذراندن دوره کارورزی
دکتر محمد حاتمی، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت : فارغ‌التحصیلان روان شناسی و مشاوره برای دوره کـــارورزی، نه تنها نباید پولی پرداخت نمایند؛ بلکه شایسته است از درآمد حاصل از خدمات کارورزی، سهمی به آنها پرداخت شود.
مشاور عالی و معاون امور کمیسیون‌ها و نظارت حرفه‌ای سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، که به دعوت دانشگاه آزاد واحد تنکابن جهت سخنرانی، جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های روان‌شناسی و مشاوره در این دانشگاه حضور یافته بود، اعلام کرد : ‌شورای مرکزی سازمان آیین‌نامه کارورزی را به این دلیل که برخی با سوء استفاده از آن مقادیر هنگفتی از فارغ‌التحصیلان دریافت می‌کردند و زمینه سوء استفاده را برای برخی فراهم کرده بود، لغو نمود. اما گذراندن کارورزی به مدت 500 ساعت زیر نظر استاد ناظر جهت دریافت پروانه اشتغال ضروری است و فارغ‌التحصیلان باید کارورزی را پس از فراغت از تحصیل در مراکز، دفاتر و واحدهای روان‌شناسی ارگان‌ها و نهادهای مورد تایید سازمان بگذرانند. بنابراین دیگر ضرورتی ندارد پرونده‌ای در سازمان تشکیل شود و حکم استاد ناظر داشته باشد.
به گفته وی فارغ‌التحصیلان کما فی السابق دوره کارورزی خود را می‌گذرانند. البته لازم به ذکر است کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های تربیت درمانگر از این امر مستثنی هستند.
مرجع : psycho press
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

کمبود عزت نفس، بزرگترین مشکل نوجوانان امروز
ارتباط میزان افسردگی با بیماری قلبی و سکته
۱۰ نکته‌ای که هرگز نباید به فرزند خود بگویید!
فارغ‌التحصیلي پسر اعجوبه ۹ ساله از دانشگاه !
دو بیگانه همدرد، از دو خویشاوند بی‌درد یا ناهم‌درد، با هم خویشاوندترند… علی شريعتی