شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 25 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ / ۱۰:۵۹ -
14 Dec 2015
کد مطلب: 34538
۰

رابطه جذابیت با وزن

رابطه جذابیت با وزن
تحقیقی جدید نشان داده است که افراد باید چقدر کاهش یا افزایش وزن داشته باشند تا جذاب‌تر به نظر بیایند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طی تحقیقی که در مجله روانشناسی اجتماعی و شخصیت شناسی منتشر شد چاقی یا لاغری صورت ملاکی برای چاقی یا لاغری کل بدن و میزان جذابیت افراد در نظر گرفته شد زیرا این قسمت به‌طور دقیق مشخص‌کننده شاخص توده بدنی و شاخصی قوی برای تعیین سلامتی هر فرد است.

چاقی زیاد صورت می‌تواند نشان از ضعف سیستم ایمنی، عملکرد ضعیف قلب و یا عفونت‌های دستگاه گوارش باشد. کاهش چاقی صورت حتی اگر کم باشد می‌تواند میزان سلامتی شخص را افزایشدهد.
مطالعه‌ای دیگر نشان داد زنان برای جذاب‌تر شدن باید کمی کمتر از مردان وزن کم‌ کنند. نتایج تحقیقات نشان داد که کاهش شاخص توده بدنی به اندازه 1.33 می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. متخصصان تغییر در شاخص توده بدنی را قابل اعتمادتر از تغییر در وزن می‌دانند زیرا با توجه به شاخص توده بدنی افراد می‌توانند با اندازه‌گیری قد و وزن خود به نتایج قابل‌اعتمادتری برسند.
این تحقیق نشان داد که برای جذاب‌تر شدن صورت اندازه شاخص توده بدنی زنان باید به میزان 2.38 و مردان به میزان 2.59 کاهش یا افزایش پیدا کند. به بیانی دیگر زنان و مردانی که قد متوسطی دارند به ترتیب باید 6.3 و 8.2 کیلوگرم وزن کم یا اضافه کنند تا جذاب‌تر به نظر برسند.
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!