سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - 25 Jun 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ / ۰۸:۵۵
کد مطلب: 34574
۰

خدمات ترک اعتیاد زیر چتر بیمه سلامت

جوان رییس اداره سلامت روان و اعتیاد معاونت درمان دانشگاه علم پزشکی کرمانشاه، با اشاره به آمار بالای جوانانی که قصد ترک اعتیاد را دارند، گفت: این سامانه راه‌اندازی شده تا افراد معتادی که قصد ترک اعتیاد دارند، از خدمات بیمه‌ای استفاده نمایند.

دکتر رامین رضایی یادآوری کرد: پیش از این، پوشش بیمه شامل خدمات ترک اعتیاد نمیشد، اما با توافقنامه هایی که امضا شده چنانچه افراد معتاد در سامانه پابا ثبت‌نام کنند ، سازمان بیمه سلامت آنها را با مراکز ترک اعتیاد طرف قرارداد ارتباط می‌دهد تا سایر مراحل انجام شود.

وی افزود: با اجرای این طرح افراد معتادانی که برای نخستین بار برای ترک اعتیاد اقدام می‌کنند 75درصد و افرادی که برای دومین بار اقدام می‌کنند 50درصد در هزینه‌ها حمایت می‌شوند. رضایی توصیه کرد: کسانی که قصد ترک اعتیاد را دارند، برای درمان خود فریب تبلیغات دروغین شبکه های ماهواره ای را که به تبلیغ داروهای دروغین ترک اعتیاد می پردازند و یا کمپ هایی که با روش های غیر اصولی اعتیاد را دراعماق روان بیماران ریشه دارتر می کند را نخورند و صرفا به مراکز درمانی مجاز که تحت نظر پزشکان به ارایه درمان می پردازند مراجعه کنند.
وی افزود: در حال حاضر 127 مرکز ترک اعتیاد دولتی وخصوصی در استان کرمانشاه وجود دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چرا تاثیر داروها در افراد مختلف یکسان نیست؟
برای سلامتی، یک روز کار در هفته کافی‌ است
تشخیص روان‌پریشی با کمک هوش مصنوعی
حقوق مراجعان روان درمانی
سخت است حرفت را نفهمند سخت تر این است که حرفت را اشتباهی بفهمند حالا میفهمم که خدا چه زجری میکشد وقتی این همه آدم حرفش را که نفهمیده اند هیچ اشتباهی هم فهمیده اند. دکترعلی شریعتی