جمعه ۱ شهريور ۱۳۹۸ - 23 Aug 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ / ۰۸:۵۵
کد مطلب: 34574
۰

خدمات ترک اعتیاد زیر چتر بیمه سلامت

جوان رییس اداره سلامت روان و اعتیاد معاونت درمان دانشگاه علم پزشکی کرمانشاه، با اشاره به آمار بالای جوانانی که قصد ترک اعتیاد را دارند، گفت: این سامانه راه‌اندازی شده تا افراد معتادی که قصد ترک اعتیاد دارند، از خدمات بیمه‌ای استفاده نمایند.

دکتر رامین رضایی یادآوری کرد: پیش از این، پوشش بیمه شامل خدمات ترک اعتیاد نمیشد، اما با توافقنامه هایی که امضا شده چنانچه افراد معتاد در سامانه پابا ثبت‌نام کنند ، سازمان بیمه سلامت آنها را با مراکز ترک اعتیاد طرف قرارداد ارتباط می‌دهد تا سایر مراحل انجام شود.

وی افزود: با اجرای این طرح افراد معتادانی که برای نخستین بار برای ترک اعتیاد اقدام می‌کنند 75درصد و افرادی که برای دومین بار اقدام می‌کنند 50درصد در هزینه‌ها حمایت می‌شوند. رضایی توصیه کرد: کسانی که قصد ترک اعتیاد را دارند، برای درمان خود فریب تبلیغات دروغین شبکه های ماهواره ای را که به تبلیغ داروهای دروغین ترک اعتیاد می پردازند و یا کمپ هایی که با روش های غیر اصولی اعتیاد را دراعماق روان بیماران ریشه دارتر می کند را نخورند و صرفا به مراکز درمانی مجاز که تحت نظر پزشکان به ارایه درمان می پردازند مراجعه کنند.
وی افزود: در حال حاضر 127 مرکز ترک اعتیاد دولتی وخصوصی در استان کرمانشاه وجود دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

معجزه ارتباط پدربزرگ و مادربزرگ ها با نوه ها
همسرتان را چقدر می‌شناسید؟
راهکاری برای کاهش پرخاشگری و افزایش سلامت روانی سربازان
چه بخوریم که قلب‌مان سالم بماند؟
لبخند بزنید و بگذارید همه بدانند که امروز بسیار قوی تر از دیروزتان هستید!