يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 29 Mar 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ / ۱۲:۰۹
کد مطلب: 34608
۱

سرطان سینه یعنی پایان زندگی زناشویی؟

دکتر نیرومنش متخصص زنان و زایمان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: متأسفانه سرطان سینه روز به روز در حال افزایش و سن شیوع آن روز به روز کاهش می‌یابد.

وی افزود: از آن جای که سینه عضوی است که در خارج از اعضای داخلی بدن قرار گرفته به راحتی قابل معاینه است و در بسیاری از موارد با تشخیص زود و درست می‌توان مراحل درمانی موفقی را برای بیماری‌های آن رقم زد.

دکتر نیرومنش عنوان کرد: بسیاری از بانوان مبتلا به این بیماری در صورتی که به موقع به پزشک برای درمان مراجعه کنند می‌توانند زندگی کاملاً طبیعی و حتی طول عمر طبیعی داشته باشند. معمولاً بعد از تشخیص این بیماری استرسی علاوه بر فرد به خانواده وارد می‌شود و حتی اطرافیان او برای چکاپ و درمان سریع نزد پزشک می‌روند که این مسائل طبیعی است.

وی بیان کرد: در اکثر موارد برای درمان این بیماری، جراحی انجام می‌شود و سپس درمان‌هایی تکمیلی به صورت شیمی درمانی و رادیوتراپی توصیه می‌گردد منتها هرچه قدر این بیماری زودتر تشخیص داده شود عمل جراحی و شیمی درمانی سبک تر و تغییر شکل ظاهری سینه کمتر خواهد شد.

این متخصصان زنان و زایمان در پایان خاطرنشان کرد: در صورتی که عمل سختی هم برای درمان انجام و در طی آن سینه برداشته شود وقتی بهبودی کامل و درمان‌های تکمیلی حاصل شود پزشکان زیبایی با گذاشتن پروتز و غیره می‌توانند تا حدی سینه را به فرم اولیه خود برگردانند این مسائل از نظر هورمونی و زندگی در آینده برای فرد تغییر اساسی ایجاد نمی‌کند و فرد با حفظ روحیه و داشتن رژیم غذایی مناسب می‌توانند زندگی عادی داشته باشد و حتی از تأثیرات منفی این موضوع روی روابط زناشویی هم بکاهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

همکاری مشترک ‌وزارت بهداشت و سازمان نظام روان شناسی در اجرای پروتکل مداخله روانی بیماران کرونایی
در مواجهه با بیماری ها، آیا فقط باید از علم پزشکی استفاده کرد یا دعا و نیایش هم کاربرد دارد؟
سازمان جهانی بهداشت: کرونا به این زودی نمی‌رود
ماهیت روان‌پلیدی ترامپ و تجاوز به عراق
هیچوقت برای تبدیل شدن به کسی که میخواستین باشین دیر نیست... فقط کافیست اولین قدم را بردارید.