شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ - 22 Feb 2020
تاریخ انتشار :
پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ / ۲۱:۳۱
کد مطلب: 34766
۰
رئیس انجمن علوم اعصاب ایران:

رتبه ایران در تولید مقالات پزشکی جهان

به گزارش آنا، دکتر محمدتقی جغتایی در چهارمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی، اظهار کرد: از 20 سال گذشته فضای دانشگاهی به سمت تحقیقات پیش رفت به گونه‌ای که در حال حاضر کشور ما از لحاظ تعداد مقالات رتبه 17 دنیا را دارد.

وی افزود: کشور ما در زمینه علوم اعصاب و علوم اعصاب شناختی قدم‌های موثری برداشته که از نتایج آن می‌توان به تاسیس پزوهشگاه علوم اعصاب و مرکز تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد.

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران با بیان اینکه حوزه علوم اعصاب در کشور ما گسترش یافته است، عنوان کرد: نتایج اسکوپوس نشان می‌دهد کشور ما در زمینه علوم اعصاب بایولوژی نوروساینس رتبه 18 دنیا، در حوزه اعصاب رفتاری رتبه 17 و در زمینه نوروساینس سلولی - مولوکی رتبه 20 را به خود اختصاص داده است اما متاسفانه در سایر رشته‌‌های علوم اعصاب مانند علوم اعصاب شناختی و نوروساینس تکاملی کمی عقب هستیم.

به گفته وی، ما باید برای تقویت این حوزه‌هایی که عقل مانده قدم‌هایی برداریم.جغتایی افزود: یک سوم مقالات پزشکی در کشور ما در حوزه علوم اعصاب است که البته در تمام دنیا نیز بیشترین تحقیقات در این حوزه انجام شده است.

رئیس چهارمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در پایان خاطرنشان کرد: در مقالاتی که در آسیا منتشر شده است بعد از ژاپن و چین کشور ما رتبه سوم را دارد اما در اقتصاد شناختی و اعصاب شناختی رتبه ما کم‌تر است البته خیزی در بین محققان و دانشجویان برداشته شده است که امید است با حمایت دولت بتوان گام‌های موثری برداشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

چگونه به کودکان مفهوم ارزشمندی را آموزش دهیم؟
اجباری شدن آموزش‌های اخلاق حرفه ای برای روانشناسان
مشکلات فرزندان طلاق؛ از احساس گناه تا پرخاشگری
سه اختلال مرتبط با اضطراب که ممکن است درباره آن‌ها ندانید
تا حالا هيچ آدم قوى اى كه گذشته آسونى داشته باشه نديدم .