جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 24 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ / ۰۸:۴۴ -
27 Dec 2015
کد مطلب: 34803
۱

افسردگی همسرتان را کاهش دهید

افسردگی همسرتان را کاهش دهید
امین حق‌وردی روانشناس تربیتی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان عنوان کرد: افسردگی یکی از بیماری‌ شایع در میان افراد خصوصا زنان بوده که در صورت عدم درمان منجر به ایجاد مشکلات بزرگ و حتی جدایی شده و در این میان نقش همسر با حمایت و صبر خود در کاهش این اختلال بسیار ماثر است.

وی ادامه داد: افسردگی تاثیر زیادی بر روابط افراد خصوصا روابط خانوادگی فرد داشته و تفکرات منفی، از دست دادن علایق خود نسبت به چیزهایی که قبلا برایش مهم و مورد علاقه بوده، تحت تاثیر قرار گرفتن روابط زناشویی و بی‌توجهی نسبت به همسر و امور منزل از جمله رفتارهای فرد افسرده بوده که معمولا باعث آزار طرف مقابل می‌شود.

حق‌وردی اضافه کرد: در این شرایط فرد حتما باید تحت درمان‌های دارویی قرار گرفته و به همین دلیل باعث ایجاد حالاتی نظیر بی‌حالی،عدم تنظیم ساعت خواب و پرخاشگری شده که راهکارهای لازم برای مقابله با آن، توسط روان‌پزشک به همسر شخص ارائه خواهد شد.

این روانشناس تربیتی در پایان تاکید کرد: نقش همسر در این موقعیت بسیار مهم بوده و انجام برخی کارها و صبوری در برابر مشکلات ایجاد شده ضروری است از جمله عدم قضاوت و برچسب زدن به فرد افسرده و نیز ایجاد دلگرمی برای او که در هر شرایط پشتوانه و حمایت‌گر همسرتان خواهید بود، می‌تواند در کاهش افسردگی شخص تاثیرگذار باشد.
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!