جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 24 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ / ۱۱:۲۷ -
12 Jan 2016
کد مطلب: 35119
۱

استفاده از اسپری بینی «هورمون عشق» در درمان اوتیسم

یان هیکی، از مؤلفان این مطالعه و رئیس مرکز مغز و ذهن در دانشگاه سیدنی، در یک کنفرانس دانشگاهی گفت: «پتانسیل استفاده چنین درمان‌های ساده‌ای برای بهبود فواید بلندمدت‌تر درمان‌های دیگر، بسیار هیجان‌انگیز است.»

اوکسی‌توسین که به صورت طبیعی در بدن انسان ساخته می‌شود به روابط اجتماعی مثل جفت‌شدن عاشقانه یا پیوند والدین و بچه ارتباط داده شده است. مطالعه جدید شامل 31 کودک 3 تا 8 ساله مبتلا به اوتیسم بود که به مدت پنج هفته، روزانه دو بار، از اسپری بینی اوکسی‌توسین استفاده می‌کردند.

به گزارش محققان، کودکانی که اسپری بینی دریافت می‌کردند، نسبت به دیگر کودکان مبتلا، بهبودهای چشمگیری در مشکلات رفتاری، عاطفی و اجتماعی نشان دادند. به گفته محققان شایع‌ترین اثرات جانبی، تشنگی، تکرر ادرار و یبوست بود.

به گفته تیم هیکی، این اولین مطالعه‌ای است که اثربخشی یک دارو را در بهبود مهارت‌های اجتماعی افراد جوان مبتلا به اوتیسم نشان می‌دهد. محققان گفتند که آنها فهمیدند بهبودهای رفتاری مرتبط با درمان اوکسی‌توسین به تغییراتی در مدار اجتماعی مغز مربوط است.
به گفته آنها، قدم بعدی این است که بفهمیم اوکسی‌توسین چه‌طور مدارهای مغزی را در جهت تغییر رفتار اجتماعی، عوض می‌کند و درمان با اوکسی‌توسین چگونه ممکن است به عنوان قسمتی از درمان کلی کودکان مبتلا به اوتیسم استفاده شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!