دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - 23 Sep 2019
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ / ۰۹:۴۲
کد مطلب: 35385
۰

بهترین روش‌های برخورد با همکاران حسود در محیط کار

دکتر مرضیه مشتاقی روان‌شناس در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران در خصوص چگونگی رفتار ما در محیط کاری اظهار کرد: هر روز صبح، هر لحظه، افراد به خودشان باید یاد آوری کنند که طوری رفتار کنند تا محیط کارشان را دوستانه جلوه دهند و احساس رضایت در محیط کار خود داشته باشند.

وی با اشاره به نبود امنیت روانی فرد در محیط کار افزود: گاهی افراد به دلایلی دچار نبود امنیت روانی (شغلی و عاطفی) می‌شوند، در واقع هر لحظه با تصور اینکه کسی جایش را نگیرد همیشه یک سپر و نقاب برای خود قرار می‌دهند و پشت آن قایم می‌شوند که این نقاب زیر آب زنی دیگران است.

مشتاقی گفت: در محیط کار افراد باید محیطی دوستانه و سرشار از آرامش فراهم کنند همچنین اگر موضوعی آن‌ها را ناراحت می‌کند به فرد مورد نظر بگویند، که من چه کار کنم بهتر است؟

این روان‌شناس در خصوص عدم رضایت از وضعیت موجود فرد در محیط کاری خود تصریح کرد: بسیاری از افراد برای کسانی کار می‌کنند که نه تجربه، نه علم کافی دارند و این موضوع سبب نارضایتی آن‌ها می‌شود حتی ترس از آینده خود موضوعی شده که هر زمان فکرشان را مشغول می‌کند.

وی در رابطه با چگونگی رفتارمان با دیگران گفت: برای اینکه مورد احترام همکاران در محیط کاری خود قرار بگیریم باید به ۴ موضوع توجه کنید از جمله شناخت توانمندی خود، شناخت محدودیت‌ها، رشد توانمندی‌ها و رفع محدودیت‌ها؛ که این ۴ مورد با یکدیگر سبب تلاش فرد در جهت رشد خود و افزایش اعتماد به نفس می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

حجم زیاد کتب درسی؛ عامل استرس دانش‌آموزان
لطفا هر شب شام بخورید!
جنایت خونین در عشق یک طرفه به دخترهمسایه
با کودکان «بیش فعال» در مدرسه چگونه رفتار کنیم؟
برای انسان نابینا شیشه و الماس فرقی ندارد اگر کسی قدرتان را ندانست فکر نکنید شیشه اید یقین بدانید که او نابیناست ...