يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷ - 22 Jul 2018
تاریخ انتشار :
جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ / ۱۶:۱۶
کد مطلب: 35496
۰

علائم حمله قلبی در زنان و مردان متفاوت است

علائم حمله قلبی در زنان و مردان متفاوت است
محققان انجمن قلب آمریکا برای نخستین بار اظهار کرده‌اند که اگرچه حملات قلبی در اثر مسدود شدن رگها در مردان و زنان اتفاق می‌افتد، اما شیوه‌ای که این انسداد باعث شکل‌گیری یک لخته خونی می‌شود می‌تواند متفاوت باشد.

به گفته دانشمندان، انسداد عروقی در زنان ممکن است دارای شدت کمتری در مقایسه با مردان باشد که این نیاز به استنت‌گذاری را کاهش می‌دهد.
محققان در پژوهش خود همچنین تفاوت‌ها را در درمان بررسی کردند. آن‌ها دریافتند که زنان در تلاش‌ برای بازیابی جریان خون با مشکلات بزرگتری روبرو می‌شوند زیرا رگهای خونی آن‌ها کوچکتر بوده که این امر، باعث افزایش نرخ فاکتورهای خطر مانند دیابت و فشار خون بالا می‌شود.

این تحقیق برای تفاوت میان علائم حمله قلبی در زنان و مردان همچنین نشان داد که اگرچه رایجترین نشانه‌های حمله قلبی، درد سینه یا ناراحتی برای هر دو جنسیت است، اما زنان بیشتر احتمال دارد علائم غیر معمول مانند تنگی نفس، تهوع یا استفراغ و درد فک یا کمر را نشان دهند.

این پژوهش همچنین به تفاوت‌های نژادی اشاره کرده است. زنان سیاهپوست در مقایسه با زنان سفیدپوست در همه گروهها بیشتر به حمله قلبی دچار می‌شوند و زنان سیاهپوست جوان نیز از نرخ بالاتر مرگ در بیمارستان برخوردارند.
زنان سیاهپوست و اسپانیایی همچنین دارای فاکتورهای خطر مرتبط با قلب بیشتری مانند دیابت، چاقی و فشار خون بالا در زمان حمله قلبی نسبت به زنان سفید پوست و غیر اسپانیایی هستند. اگرچه این یافته‌ها در مورد تفاوت علائم بیماری قلبی در زنان نسبت به مردان سالهاست شناخته شده اما زنان همچنان آن‌ها را نادیده می‌گیرند.
این تحقیق در مجله Circulation منتشر شده است.
نام شما

آدرس ايميل شما

از مهندسی پورسرخ تا روانشناسی فروتن!
چه چیز‌هایی در ظاهر مردها، زنان را جذب می‌کند؟
وجود خون در مدفوع می‌تواند نشانه یک بیماری کشنده باشد
هفت نشانه مهم و جدی که به شما میگوید بیماری قلبی دارید
چرا همیشه بدنبال این هستیم که بدانیم چرا گل خار دارد؟ بیایید گاهی بدنبال آن باشیم که بدانیم چرا خار گل دارد؟