شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 25 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ / ۱۰:۲۰ -
5 Mar 2016
کد مطلب: 36074
۰

آیا شما هم به سندروم دنیای مجازی مبتلا هستید؟

آیا شما هم به سندروم دنیای مجازی مبتلا هستید؟
استفاده از گوشی‌های همراه مزایای بسیاری دارد و سبب می‌شود افراد بیشتر با جهان اطراف خود در ارتباط باشند. با نگاه کوتاهی به تلفن همراه می‌توانید علاوه بر ارتباط با مجموعه‌ای گسترده از افراد از اخبار روز اطلاع پیدا کرد، زمان و مکان را چک کرد، شرایط آب و هوایی را بررسی کرد و پست‌های الکترونیک را پاسخ داد و به بیانی دیگر به روز بود.
 
اما همین نگاه کوتاه به وسایل هوشمند ارتباطی باعث می‌شود که شما ناخودآگاه دقیقه‌ها و ساعت‌ها به آن خیره شوید و از دنیای اطرافتان غافل شوید. افزایش ارتباط های مجازی در شبکه‌های اجتماعی به بهای کاهش ارتباط های واقعی و توجه به آن چه است که در اطرافتان اتفاق میفتد و نادیده گرفتن افرادی است که شما را دوست دارند و به شما توجه می‌کنند. 
 
بی‌توجهی به افرادی که در این حالت با شما صحبت یا مشورت می‌کنند موجب سرخوردگی و ناراحتی آن‌ها می‌شود.
 
از این طریق ممکن است شما خود را با دنیایی مجازی سرگرم کنید و از رویدادهای مهم اطرافتان چشم‌پوشی کنید. اگر شما هم جزء افرادی هستید که ساعت‌های طولانی از روز را به تلفن همراهتان خیره شده‌اید و در دنیای مجازی به سر می‌برید باید به شما بگوییم که شما مبتلا به سندروم شبکه‌های اجتماعی و مجازی هستید.
 
علائم این سندروم خود را در حالات فیزیکی شما نشان می‌دهد. خیره شدن‌های مداوم به وسایل هوشمند ارتباطی، نادیده گرفتن اطراف و اطرافیان، قرمز شدن چشم، واکنش‌های عصبی، پرخاشگری، سردرد، گردن‌درد، آسیب به ستون فقرات، شانه درد و غرق شدن در فکر و ناخودآگاه نشندین سخن اطرافیان از این جمله هستند. اگر شما هم از علائم این چنینی رنج می‌بردید بهتر است هرچه زودتر اقدام به کاهش یا مهار استفاده از وسایل هوشمندی ارتباطی کنید. اگر موفق نشدید برای کمک به خود با یک پزشک روانشناس مشورت کنید.
 -
 
منبع: Healthy Holistic Living
 

 
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!