سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - 16 Jul 2019
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ / ۲۰:۳۱
کد مطلب: 36244
۱
در قالب یک واحد درسی؛مهارت های زندگی در دانشگاه خواجه نصیر تدریس می شود

تلاش های مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیر در زمینه تدریس مهارت های زندگی

تلاش های مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیر در زمینه تدریس مهارت های زندگی
به گزارش میگنا لیلا شورین در گفتگو با مهر گفت: مرکز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی پیگیر این مساله است که بحث مهارت زندگی را به یک واحد درسی تبدیل کند و اکنون مشغول انجام مقدمات این مساله هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم که در سال ۹۵ بتوانیم بحث مهارت زندگی را به یک واحد درسی تبدیل کنیم.

مسئول مركز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی یادآور شد: در سال تحصیلی ۹۵ بیشتر تمرکز مرکز مشاوره دانشگاه بر ارتقای مهارت زندگی، مهارت شغلی و ارتقاء زمینه تحصیلی دانشجویان خواهد بود.

مركز مشاوره دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی فعالیت جدی خود را از سال ۸۵ به صورت گروهی با حضور روانپزشک، روانسنج، مشاور، روانشناس و مددكار آغاز كرد.

اكنون در تمام دانشكده‌های این دانشگاه دفاتر مشاوره فعال هستند و به صورت میانگین دو روز در هفته روانشناس و مشاور در دفاتر حضور دارند.

در یكی از دانشكده ها روانپزشک و مددكار به صورت تمام وقت خدمات رسانی می كنند. دانشجویانی كه نیاز به خدمات مشاوره ای دارند برخی مواقع خود به مركز مراجعه می كنند و در مواقع دیگر از طریق همیاران مشاور كه در خوابگاهها فعال هستند به مركز معرفی می شوند، همیاران مشاور از خود دانشجویان هستند كه در خوابگاهها فعال هستند دانشجویانی را كه مشكل دارند به مركز معرفی می كنند.

همچنین مركز مشاوره دانشگاه با برگزاری اردوهای تفریحی سلامت روان، مسابقه بهداشت و روان، ارسال پیامک در روزهای جهانی مختلف مانند مبارزه با سیگار، اچ ای وی، انتشار بروشور و حضور در میان دانشجویان سعی می كند با دانشجویان ارتباط بیشتری برقرار كند.

همچنین دانشگاه طرحی دارد به عنوان طرح اولیا كه از اولیا كمک می گیرد كه اگر فرزندشان با مشكلی مواجه بود آن را برای پیگیری به مركز مشاوره اطلاع دهند.
همچنین مركز بسته های آموزشی را برای اساتید ارسال می كند كه در این بسته كتابی است كه در مورد وضعیت دانشجویان توضیحاتی داده است تا اساتید با مطالعه این كتاب اگر موردی مشاهده كردند برای ارتقا سلامت دانشجویان آن را به مركز ارجاع دهند.

نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

راه اندازی سامانه پایش مشارکت علمی ایرانیان در جهان
هفت شیوه روان‌درمانی در مثنوی
ایران به یک میلیون روان شناس نیاز دارد
عواملی که میگرن را به جان کودکان می اندازد
یک رابطه خوب زمانی است که کسی پذیرای گذشته، پشتیبان امروز و مشوق فردایتان باشد.