چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - 27 May 2020
تاریخ انتشار :
دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ / ۰۹:۱۳
کد مطلب: 36711
۰
۱
تغییر عنوان برخی رشته های فنی و حرفه ای

برگزاری امتحانات پایه نهم و دهم به صورت هماهنگ استانی

احمد عابدینی معاون شورای عالی آموزش و پرورش درباره وضعیت برگزاری امتحانات پایه نهم و دهم با بیان اینکه این 2 پایه تاکنون در نظام آموزشی نبوده است ، عنوان کرد: با توجه به برگزاری نظام 6_3_3 برای نخستین بار این پایه ها ایجاد شده است.
 
وی ادامه داد: فقط امتحانات سال سوم دوره دوم متوسطه نهایی و امتحانات پایه نهم و دهم به صورت هماهنگ استانی برگزار می شود.
 
معاون شورای عالی با اشاره به اینکه تاکنون فقط در سال سوم متوسطه امتحان نهایی داشتیم، عنوان کرد: آنچه اکنون مورد اختلاف است و در بحث برگزاری امتحانات به صورت نهایی، تاثیر گذار بوده، قانون حذف کنکور است که اکنون با اختلاف نظرهایی مواجه شده است.
 
وی درباره این قانون گفت: طبق این قانون برای حذف کنکور باید سه سال امتحان نهایی برگزار شود یعنی امتحانات پایه های دهم،یازدهم و دوازدهم نهایی باشد اما آنچه تا به حال آموزش و پرورش اجرا کرده، برگزاری امتحانات نهایی در یک پایه بوده است.
 
عابدینی افزود: در قانون هم با برگزاری امتحانات در یک پایه موافقت کردند اما در کارگروه با آن موافقت نکردند؛ چراکه یکی از شرکت کنندگان شکایت کرده بود و دادگاهی در این باره تشکیل شد.
 
وی گفت: اکنون بین مجلس و آموزش و پرورش اختلاف نظر وجود دارد و باید منتظر استسفاریه مجلس باشیم و پس از آن وضعیت نهایی برگزاری امتحانات تعیین می شود.
 
تغییر و تقلیل رشته های فنی و حرفه ای
معاون شورای عالی آموزش و پرورش درباره رشته های فنی و حرفه ای بیان کرد: برخی رشته ها نظیر کودکیاری،حسابداری و چند رشته دیگر تغییر نام دادند که هنوز تصویب قطعی نشده است .
 
وی در پایان بیان کرد: از دیگر تغییرات در این دوره تقلیل رشته ها از 40 رشته به 39 رشته است هم چنین در حوزه رشته های کار و دانش هم قصد اعمال تغییراتی داریم که هنوز قطعی نشده است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

ف
Iran, Islamic Republic of
یعنی چی مگه ماشدیم موش ازمایشگاهی وقتی باشرط معدل رفتیم دهم چراکنکورداشته باشیم؟واقعاچرابراسال های گذشته سخت گیری نمیکردین؟
جزئیات قتل دختر ۱۴ ساله تالشی توسط پدر سنگدل
با این ۳ نکته دانش‌آموزان بدقلق را به درس‌خواندن تشویق کنیم
شخصیت زنان از دیدگاه شینودا بولن
۸ عاملی که باعث می‌شود خاطرات‌مان را فراموش کنیم
بیماری ام اس با چه علائمی بروز می‌کند؟
چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟
مقدمه ای بر مشاوره طلاق
چرا از بعضی چیز‌ها می‌ترسیم؟
ضرورت و اهمیت زبان بدن
افسردگی ما را چاق‌تر می‌کند
همه چیز درباره فلسفه «ایکیگای-Ikigai»
خوابیدن در 10 ثانیه +تکنیک‌ها و توصیه‌های موثر
سخن گفتن با خدا مانند صحبت کردن با یک دوست پشت تلفن است... ممکن است او را در طرف دیگر نبینیم، اما می دانیم که دارد گوش می دهد...