شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - 7 Dec 2019
تاریخ انتشار :
شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ / ۱۴:۵۴
کد مطلب: 36774
۰

جزئیات بازنگری رشته های مطالعات زنان و خانواده

محمد اسحاقی رئیس کارگروه مطالعات زنان و خانواده در شورای تحول علوم انسانی گفت: کارگروه مطالعات زنان و خانواده با توجه به اهمیت خانواده، رشته های حوزه زنان و گسترش آن در کشور با حضور اعضا و صاحب نظران این حوزه تشکیل شد.

وی درباره آخرین وضعیت بازنگری های شورای تحول در کارگروه مطالعات زنان و خانواده اظهار داشت: فعالیت اصلی این کارگروه ایجاد جریان علمی در حوزه ی زنان و خانواده بر اساس بومی سازی، کارآمد سازی و اسلامی سازی متون است که فراتر از رشته و مباحث دانشگاهی است. البته به عنوان اولویت نخست کارگروه، رشته های "زن و خانواده" و "حقوق زن در اسلام" در مقطع کارشناسی ارشد، بازنگری شد.

اسحاقی با بیان اینکه رشته ی حقوق زن در اسلام در مقطع دکتری تایید و تصویب شد، افزود: در قدم های بعدی تصمیم داریم کارگروهی برای گرایش ها و رشته های جدید تشکیل دهیم تا پس از بررسی، رشته های دیگری در حوزه مطالعات زنان و خانواده راه اندازی شود.

رئیس کارگروه رشته مطالعات زنان و خانواده از ابلاغ این برنامه های درسی به دانشگاهها خبر داد و گفت: رشته هایی که تصویب شده از سال تحصیلی جاری اجرایی شد.

وی یادآور شد: رشته مطالعات خانواده در سال 75 تصویب شد اما تداومی پیدا نکرد. کارگروه مطالعات زنان و خانواده بررسی این رشته را هم در دستور کار خود قرار داد. با استفاده از بازنگری ها، این رشته در مقطع کارشناسی به روز رسانی می شود.
مرجع : باشگاه خبرنگاران migna.ir
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

پیش از ازدواج درباره این مسائل با همسر آینده‌تان صحبت کنید
پرسشنامه چندمحوری بالینی میلون (MCMI)
انتصاب یک روان شناس به سمت رئیس روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش
نقش انجمن علمی دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه علامه در خلق ایده‌های نو
در نگاه کسانی که پرواز را نمی فهمند ، هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.