جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 24 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ / ۱۲:۴۴ -
21 Jun 2016
کد مطلب: 37438
۰

موبوفوبیا یا وحشت از قطع ارتباط با اینترنت وبروز مشکلات مربوط به گوشی همراه

موبوفوبیا یا وحشت از قطع ارتباط با اینترنت وبروز مشکلات مربوط به گوشی همراه
محمد رحیمی سه شنبه به ایرنا اظهار داشت: افسردگی ، اضطراب، ترس و وحشت ، سردرگمی، اعتماد به نفس پایین و احساس تنهایی از علائم شاخص موبوفوبیاست.
وی افزود : یک فرد عادی ممکن است روزانه بارها گوشی تلفن همراه خود را چک کند در حالی که فردی که مبتلا به موبوفوبیاست ممکن است روزانه ده ها بلکه صدها بار گوشی تلفن خود را چک کند.
رحیمی ادامه داد: چه بسا افرادی هستند که گوشی تلفن همراه را از خود دور نمی کنند و شبها نیز گوشی خود را در زیر بالش و یا کنار خود می گذارند تا در هنگام بیدار شدن از خواب نیز مدام آن را چک کنند .
این کارشناس ارشد روانشناسی بیان کرد: طبق تحقیقات صورت گرفته از هر دو نفر یک نفر اگر نصف شب بدون هیچ دلیل از خواب بیدار شود اولین کارآنها این است که به سراغ گوشی خود می روند و آن را چک می کنند .
وی اظهار داشت : افرادی که مبتلا به موبوفوبیا هستند از ترس اینکه ممکن است گوشی تلفن آنها زنگ خورده باشد یا پیام خاصی به آنان داده شده و یا اینکه تصاویر و یا عکسهایی برایشان ارسال شده باشد مدام گوشی تلفن خود را چک می کنند که این رفتارموجب می شود به یک عادت روزانه تبدیل شود.
رحیمی ادامه داد: تحقیقات نشان داده یکی از دلایلی که افراد مدام این رفتار وسواس گونه را تکرار می کنند به نوعی فرار از غم و غصه و دغدغه و ناراحتی است که دارند.
کارشناس بهداشت روان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی فسا اضافه کرد: روانشناسان بهترین شیوه درمان این بیماری را خود درمانی و تغییر رفتار خود عنوان می کنند.

 

نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!