کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بدهی و صورتحساب ها باعث افزایش علائم افسردگی می شود

20 تير 1395 ساعت 12:09

بدهی ها می تواند شما را افسرده کند!


تحقیق جدیدی نشان داد که بدهی های کوتاه مدت می تواند باعث افزایش علائم افسردگی شود، پس اگر شما هم حساب های بانکی مختلف و کلی بدهی و صورتحساب دارید، در خطر ابتلا به افسردگی هستید.
این یافته ها ممکن است باعث تغییر در شیوه های وام دادن شده و بینش های جدیدی برای پزشکانی که مسئول حفظ بهداشت روانی افراد هستند ایجاد کند. لارنس برگر (از دانشگاه ویسکانسین مدیسون) می گوید: بدهی های جدید می تواند باعث آسیب پذیری بیشتر وام گیرندگان شود، و بخش هایی از جامعه که ما شناسایی کردیم میتوانند هدف کمک به ساخت ظرفیت مالیشان قرار بگیرند.

برگر اشاره می کند: که این یافته ها می تواند برای کمک به پزشکان عرصه سلامت روانی استفاده شود تا درک بهتری از تاثیر عادات وام گیرندگان بر افسردگی، پیدا کنند. ارتباط بین بدهی های کوتاه مدت و افسردگی به خصوص میان مجردها، افرادی که به سن بازنشستگی رسیده اند و کسانی که تحصیلات کمتری داشتند قوی تر است.

این تحقیق با بررسی ۸۵۰۰ بزرگسالی که در سن کار قرار داشتند انجام شد. داده ها با بررسی دو موج از خانواده ها به صورت شش سال جدا از هم انجام شد و در سال ۱۹۹۴ به پایان رسید.
حدود ۷۹ درصد از پاسخ دهندگان مقداری بدهی داشتند. محققان این مطالعه می گویند، تحقیقاتی که در آینده انجام می شود باید شامل تجزیه و تحلیل هایی از این مسئله شود که آیا اثرات می توانند معکوس باشند و کاهش بدهی ها می توانند به کاهش علائم افسردگی کمک کنند.
نتایج این تحقیق آماده ارائه و انتشار در مجله the Journal of Family and Economic Issues هستند.
-
دكترسلام


کد مطلب: 37612

آدرس مطلب :
http://www.migna.ir/news/37612/بدهی-صورتحساب-باعث-افزایش-علائم-افسردگی-می-شود

میگنا
  http://www.migna.ir