سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - 10 Dec 2019
تاریخ انتشار :
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵ / ۱۳:۴۸
کد مطلب: 37789
۰

احداث «اتاق تزریق امن» نهایی شد

تسنيم: پرویز افشار در پاسخ به سرانجام اجرای پایلوت اتاق‌های تزریق امن در برخی از استان‌های کشور اظهار کرد: مساله حرکت به سمت مدیریت مصرف و قطع ارتباط مصرف کنندگان با قاچاقچیان مواد مخدر، یکی از تاکیدات بند 57 سیاست‌های کلان برنامه ششم و ابلاغ شده مقام معظم رهبری است و این مسال در جلسه قبلی ستاد، مطرح و مصوب شد.
 
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: در این طرح که قرار است با نظر کارشناسی کمیته درمان ستاد مبارزه با موادمخدر و به صورت پایلوت به اجرا درآید مقرر شد تا در دو استان خوزستان و کرمان که به صورت داوطلبانه خواستار اجرای این طرح شدند، با در نظر گرفتن جمیع جهات، به اجرا درآید.
 
وی گفت: پس از مصوبه ستاد در این خصوص و چکش‌کاری‌های نهایی، دستورالعمل اجرایی آن تدوین شد و به زودی این طرح در دو استان مذکور به اجرا درخواهد آمد.
 
افشار اضافه کرد: در این طرح که قرار است با هدف کاهش آسیب، مدیریت مصرف و قطع ارتباط مصرف کنندگان مواد مخدر با قاچاقچیان به اجرا درآید، ایجاد اتاق‌های تزریق امن، تنها به عنوان یک بخش کوچک از طرح دیده شده و در آن سعی خواهد شد تا با هدف جلوگیری از شیوع و افزایش بیماری‌های معتادان تزریقی فعالیت کند.
 
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: قرار است در اجرای این طرح سعی شود تا با سوق دادن معتادان از مواد مخدر پرخطر به کم خطر و قطع ارتباط آن‌ها با قاچاقچیان، سیاست‌های کاهش آسیب و مدیریت مصرف را دنبال کنیم.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است «مواد مخدر خالص هم در راستای اجرای این طرح به معتادان داده شود» یا خیر خاطرنشان کرد: این مساله، از جمله موارد مورد بحث در این زمینه است و ما اختیار کاملی به استان‌ها درباره این مساله داده‌ایم ولی یکی از پیش‌نیازهای اجرای این طرح، بهره‌مندی کامل از حمایت‌های استان‌های مذکور در ابعاد مختلف است که باید شرایط فرهنگی و اجتماعی نیز در آن دیده شود تا کمترین مخالفتی و مقاومتی از سوی مردم نداشته باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
  • نظرات پس از تأیید مدير حداكثر ظرف 24 ساعت آينده منتشر می‌شود

سرانه هزینه کرد یک زندانی 20 برابر یک دانش آموز است
پیش از ازدواج درباره این مسائل با همسر آینده‌تان صحبت کنید
پرسشنامه چندمحوری بالینی میلون (MCMI)
انتصاب یک روان شناس به سمت رئیس روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش
موفقیت هایی که نصیب افراد صبور می شود،همان فرصت هایی است که توسط افراد عجوا رها می شود