جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 24 Nov 2017
میگنا : معلم یک گنجینه‌ ناب است
تاریخ انتشار :
يکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ / ۲۳:۳۳ -
7 Aug 2016
کد مطلب: 37911
۰

یک عامل افزایش احتمال ابتلا به اوتیسم در کودکان

یک عامل افزایش احتمال ابتلا به اوتیسم در کودکان
به گزارش ایسنا، اگرچه علت دقیق ابتلا به اختلال اوتیسم هنوز مشخص نیست اما نتایج یک بررسی حاکی از آن است که خطر ابتلا به اوتیسم در کودکانی که خواهر و برادر مبتلا به این بیماری دارند ۱۴ برابر بیشتر است.

در این بررسی آمده است کودکانی که خواهر و برادر بزرگترشان به اوتیسم مبتلا هستند ۱۱.۳ درصد در معرض ابتلا به این بیماری هستند در حالیکه این رقم در کودکان دیگر ۰.۹۲ درصد است.

همچنین نوزادان نارس که خواهر و برادر بزرگترشان به بیماری اوتیسم مبتلا هستند ۱۰ برابر بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند. علاوه بر این، احتمال ابتلا به اوتیسم در پسرانی که برادر بزرگترشان به اوتیسم مبتلاست نسبت به دخترانی که خواهران بزرگترشان دچار این بیماری هستند، ‌بیشتر است.

این یافته‌ها بر اساس نتایج به دست آمده از بررسی روی سوابق پزشکی ۵۳ هزار و ۳۳۶ کودک متولد شده در فاصله سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰ بوده که ۵۹۲ نفر از آنان به اوتیسم مبتلا بوده‌اند. به گفته محققان، دلیل این ارتباط به طور کامل مشخص نیست اما این تئوری مطرح شده والدینی که فرزند بزرگترشان به اوتیسم مبتلا هستند بیشتر احتمال دارد فرزند دیگرشان هم به این بیماری دچار شود.

به گزارش مدیکال دیلی، در حالی که علت دقیق بروز این بیماری در کودکان مشخص نیست محققان به تازگی فرضیه‌های مطرح در ابتلای کودکان به اوتیسم را رد کرده‌اند. به طور مثال برای سال‌ها این باور وجود داشت که بین اوتیسم و واکسن ارتباط وجود دارد اما صحت این رابطه تایید نشد.
همچنین زایمان القاء شده و سزارین در احتمال ابتلای فرد به اوتیسم نقش ندارد.
نام شما

آدرس ايميل شما

شکست خوردن و زمین خوردن یک اتفاق است تسلیم‌شدن و بلندنشدن یک انتخاب است. نگذار انتخاب‌هایت اسیر اتفاق‌ها شود..!!!